birgün

2° HAFİF YAĞMUR

Sahte doktor ihbar etti, yeni sahte doktor gözaltına alındı

Kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan Ayşe Özkiraz’ın ifadeleri doğrultusunda, bu kez kendisini beyin cerrahı olarak tanıttığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. S.U. isimli kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

GÜNCEL 28.11.2022 16:08
Sahte doktor ihbar etti, yeni sahte doktor gözaltına alındı Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından olaya ilişkin soruşturma devam ediyor.

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, hastanede ameliyat masasında fotoğrafları ortaya çıkan Özkiraz'ın, ifadesinde arkadaşı olduğunu söylediği kendisini 'beyin cerrahı' olarak tanıttığı öne sürülen S.U. adlı kadın da İstanbul'da yakalanarak ilçeye getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.U., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sağlık Bakan Fahrettin Koca'nın, "Bakanlığımız, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki hastanede bir kişinin kendini yeni mezun doktor gibi tanıtıp bir uzmanın yanında tıbbi süreçleri izlediği şeklinde özetlenen olayı araştırmak üzere, gerekli süreci başlatıp müfettiş görevlendirmiştir" açıklamasının ardından bakanlığın görevlendirdiği 2 müfettiş de Çerkezköy'e gelerek çalışmalarına başladı.

Müfettişlerin, Özkiraz'ın hastanede kendisine gözlemci olarak izin veren doktorlar başta olmak üzere hastanedeki doktorlar ve personelin bilgisine başvuracağı belirtildi.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol