2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen patlamaya ilişkin açıklamalar yaptı.

Abone Olgoogle-news
Saray yetkililerinden Taksim’deki patlamaya ilişkin açıklamalar

İstanbul’da bugün saat 16.20 sularında gerçekleşen ve henüz sebebi resmi olarak açıklanmayan patlamaya ilişkin Saray bürokratlarından da açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay sosyal medyadan olaya ilişkin açıklamada bulundu. Oktay, ‘gerekli tahkikatların titizlikle yürütüldüğünü’ ifade etti:

“İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yaşananlarla alakalı olarak ilgili tüm kurumlarımız devrede olup, gerekli tahkikatları titizlikle yürütmektedir.”

KALIN: TÜRKİYE’NİN DİRENCİNİ KIRAMAYACAK

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ise “İstiklal caddesinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Olay çok yönlü olarak incelenmektedir ve tüm boyutlarıyla ortaya çıkartılacaktır. Hiçbir saldırı Türkiye’nin azim ve direncini kıramayacaktır” dedi.

ALTUN: DEZENFORMATİF İÇERİKLERE İTİBAR ETMEYİN

Patlamaya ilişkin bir diğer açıklamayı da İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptı. Olayla ilgili yayın yasağı getirildiğini belirten ve ‘dezenformasyon’ uyarısı yapan Altun, şunları kaydetti:

“Bugün İstanbul Beyoğlu ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının 13 Kasım 2022 tarih ve 04181 sayılı yazısı ile yayın yasağı getirilmiştir. Yayın yasağının amacı toplumda korku, panik ve kargaşa oluşturabilecek, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlara mani olmaktır. Yaşanan olayla ilgili olarak devletimizin tüm kurum ve kuruluşları hızlı, titiz ve etkin bir şekilde soruşturma yürütmektedir. Bu süreçte medya kuruluşlarını sorumlu olmaya, sosyal medya kaynaklı dezenformatif içeriklere itibar etmemeye, ilgili kamu otoritelerinin açıklamalarını esas almaya davet ediyoruz.”