Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim sonuçlarına ilişkin, "Yenilmedik. Yenilmediğimiz için de sakın kimse umutsuz olmasın. Asla teslim olmak yok. Mücadeleye devam, devam, devam" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi
Selahattin Demirtaş: Asla teslim olmak yok, mücadeleye devam

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim sonuçlarına ilişkin Twitter hesabından paylaşım yaptı.

Demirtaş paylaşımında, "Oy vermek için sandığa giden, çok istese bile gidemeyen, oyları korumak için direnen, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Devleti ele geçirmiş olan devasa bir operasyon gücüne karşı ilkeli, ahlaklı bir seçim çalışmasıyla bu oy oranına ulaşmak bile mucize sayılır" dedi.

"Aslında bir seçim değil, büyük bir operasyon yapıldı" diyen Demirtaş, "Seçim süreci çok büyük eşitsizlikler, baskılar, inanılmaz yalanlar, iftiralar ve karalamalarla geçti. Bunlara rağmen halk değişimi kesinlikle onayladı ama tüm süreç manipüle edildi" ifadelerini kullandı.

Demirtaş, şunları vurguladı: "Yenilmedik. Yenilmediğimiz için de sakın kimse umutsuz olmasın. Asla teslim olmak yok. Mücadeleye devam, devam, devam..."