birgün

16° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 20.02.2021 22:44

Selda Bağcan: Üç defa hapse girdim, her girişte çıplak arandım

AKP'li Özlem Zengin'in "Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez" sözlerinin ardından sanatçı Selda Bağcan'dan açıklama geldi. Üç defa hapse girdiğini belirten Bağcan, "Her girişte çıplak arandım. Anlamak istemeyenlere duyurulur" dedi.

Selda Bağcan: Üç defa hapse girdim, her girişte çıplak arandım

Sanatçı Selda Bağcan, şarkılarından dolayı üç defa hapse girdiğini açıkladı. Bağcan, "Her girişte çıplak arandım" dedi.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in çıplak aramaları reddederek "Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez" sözlerinin ardından Selda Bağcan Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bağcan paylaşımında, "Şarkılarımdan dolayı üç defa hapse girdim. Aynı şarkılar şimdi dünyada meşhur oldu. Ve ben her girişte çıplak arandım. Anlamak istemeyenlere duyurulur" ifadelerini kullandı.

AKP'li Özlem Zengin, Meclis'te gündeme gelen çıplak arama açıklamalarına ilişkin konuşmuştu.

Çıplak arama yapılmadığını savunan Zengin, "O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size ve o kadınlara bir aferin geldi" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol