birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

SOL Genç Ankara'da sokağa çıktı: Tarikat yurtları kapatılsın, tüm varlıkları kamulaştırılsın

Üniversite öğrencisi Enes Kara'nın kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskılar nedeniyle yaşamını son vermesinin ardından Ankara'da sokağa çıkan SOL Genç, "Tarikat yurtları kapatılmalı, tarikatların tüm varlıkları kamulaştırılmalıdır" çağrısında bulundu.

GÜNCEL 11.01.2022 23:14
SOL Genç Ankara'da sokağa çıktı: Tarikat yurtları kapatılsın,  tüm varlıkları kamulaştırılsın
Abone Ol google-news

SOL Genç, üniversite öğrencisi Enes Kara'nın kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskıların ardından yaşamına son vermesinin ardından Ankara'da sokağa çıktı.

Gençlerin cemaat yurtlarında istismara, intihara, geleceksizliğe sürüklendiğini kaydeden SOL Partililer, "Geleceğimiz için sesleniyoruz, öfkemizle sesleniyoruz; tarikat yurtları kapatılmalı, tarikatların tüm varlıkları kamulaştırılmalıdır" çağrısında bulundu.

'HALK ÇOCUKLARINI İSTİSMARA, İNTİHARA, GELECEKSİZLİĞE SÜRÜKLEDİLER'

Kara'nın intiharının ardından SOL Parti'den yapılan açıklamada da "AKP gericiliği gençlerimizin hayatını çalmaya devam ediyor. Kendileri Saray’da yaşayıp çocukları jetlerde gezerken halk çocuklarını istismara, intihara, geleceksizliğe sürüklediler" ifadelerine yer verilmişti.

Açıklamada, "Yeter! Bu karanlık odaklar; tarikat-cemaat yurtları kapatılmalıdır. Tarikat-cemaat ve yandaş Vakıflara kamudan aktarılan her kuruş geri alınmalı; bu kaynaklar gençlerin barınma ve istihdam sorunlarının çözümü için kullanılmalıdır" denilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol