2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, cumhurbaşkanı seçimi için çağrıda bulunarak, "Seçime tek adayla gidilsin ve bu rejimi, Erdoğan'ı gönderelim. Herkesin bu netlikte olması gerektiğini de düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Abone Olgoogle-news
SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen: Seçime tek adayla gidilsin, Erdoğan'ı gönderelim

HABER MERKEZİ

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, cumhurbaşkanı seçimine muhalefetin tek adayla gitmesi gerektiğini vurgulayarak, "Erdoğan'ı gönderelim" dedi.

TELE1'de 'Gün Ortası' programına katılan Önder İşleyen, cumhurbaşkanı seçimleri ve SOL Parti'nin tutumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çok net bir çağrıları olduğunu belirten İşleyen, "Yaklaşık 2 yıldır seçim süreci başladığından itibaren ifade ediyoruz. Biraz daha netleşmiş durumda. Evet, seçime tek adayla gidilsin ve bu rejimi, Erdoğan'ı gönderelim" ifadelerini kullandı.

"Herkesin bu netlikte olması gerektiğini de düşünüyoruz" diyen İşleyen, şöyle devam etti: "Çünkü başta dün önüne barikat kurdukları kadınlara düşman, gençlere düşman, emekçiye, işçiye düşman, laikliğe düşman bir rejimle karşı karşıyayız. Ve bütün bu muhalefetin, toplumun ilerici kesimlerinin, yurtseverlerinin öncelikli görevi bu rejimi göndermek, bu rejime son vermek."

İşleyen, açıklamasında şunları vurguladı: "Bütün muhalefetin de parçası olduğu tek adayla seçime gitmek ve ilk turda seçimi kazanıp bu rejime hiçbir şans tanımadan mutlak bir zaferle bu 20 yıllık köhnemiş saltanatı son vermek olmalı."