birgün

2° AÇIK

BİRGÜN EGE 28.01.2021 15:14

SOL Parti Didim: Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyor

SOL Parti Didim İlçe Başkanı Gülçin Göz Akın, aşının gecikmesinin halk sağlığı sorununu büyüttüğünü söyledi.

SOL Parti Didim: Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyor

BirGün/EGE

SOL Parti Didim İlçe Başkanlığı, Covid-19 aşılarıyla ilgili açıklama yaptı.

Salgın boyunca başarısız olan iktidarın aşıyı da muammaya çevirdiğini vurgulayan SOL Parti Didim İlçe Başkanı Gülçin Göz Akın, “11 Aralık'ta aşılama başlayacak açıklamasını yapan Sağlık Bakanı, ancak 1 ay sonra ve sadece 3 milyon doz aşı getirebilmiş olmanın açıklamasını yapamıyor” dedi.

Bugüne kadar kaç doz aşı anlaşması yapıldığının veya bu aşıların ne zaman geleceğinin belirsiz olduğunu ifade eden Akın, “Aşının neden alınamadığı sorularına iktidardan bir yanıt verilebilmiş değil. Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyor. Her gün yeni insanların hastalanmaya devam ettiği, ölümlerin sürdüğü bu krizin sorumlusu iktidardır. Herkesin ücretsiz ve zamanında aşı vurulma hakkı var. Aşılanma talebimizi yükseltmeliyiz. Aşı talebimizi içeren dilekçiyi doldurup imzalayarak, İlçe Sağlık Müdürlüklerine ulaşıp aşımızı talep ediyoruz” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol