birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 30.07.2021 08:51

SOL Parti Hopa: Yerel seçim ittifakından ayrılıyoruz

SOL Parti Hopa: Yerel seçim ittifakından ayrılıyoruz

Volkan ATEŞ

SOL Parti Hopa İlçe Örgütü, yerel seçimlerde CHP adayını destekleyen ‘sol ittifak’tan ayrıldığını duyurdu. “Halkçı, demokratik, eşitlikçi bir yerel yönetim anlayışının egemen olacağına inanarak yola çıktık” denilen açıklamada, “İki buçuk yıl sonra gelinen nokta da, daha temiz, yeşiliyle parkıyla yollarıyla modern bir görünüm kazanmış, kent sakinlerinin hayatına katkıda bulunacak hiçbir projeye imza atılmamıştır. Hopa ya dair hayallerimizi gerçekleştirmek bir yana, hiçbir fikrimizin eyleme geçmediği bir yönetim anlayışı ile karşı karşıya kaldık” dendi.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’nin defalarca uyarıldığı hatırlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Başkan Taner Ekmekçi’nin bütün projelerimizin önünü ‘paramız yok’ diyerek kesmesi, seçim sonrası sol ittifakın hiçbir toplantısına riayet etmemesi aslında sonun başlangıcı oldu. Su zammı meselesinden imar projesine kadar hemen hemen bütün konularda başkanla ve CHP yönetimi ile ters düştük. En son sahil dolgu projesi meselesinde bile sol ittifakın hiçbir fikri alınmadan proje belediye gündemine geldi, belediye meclis üyelerimizin karşı çıkmasına rağmen bu proje hayata geçirilmeye çalışılıyor. Halktan ve halkçı belediyecilik anlayışından uzak, programsız ve günü birlik tutumlarla yola devam etmenin bir anlamı olmayacağını düşünüyoruz. Tüm bu sebeplerden dolayı SOL İTTİFAKIN hâkim olmadığı, fiilen ittifaktan söz edemeyeceğimiz bu süreçten çekiliyoruz. SOL PARTİ belediye meclis üyemiz NEFİSE YENİGÜL ile beraber süreci takip etmeye devam edeceğiz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol