Demokrasi tartışmalarına ilişkin SOL Parti, TKP, TKH, TİP ve HDP’yi isim vererek hedef alan Bahçeli, “Demokrasinin olmadığı bir ülkede gayri meşru TKP’nin veya HKP’nin seçimlerde boy göstermesi akıl dışılıktır. HDP’nin kayyumu olan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'yle, SOL Parti’nin ve Türkiye İşçi Partisi’nin ahlaksızca propagandası yapılan sözde diktatörlük ve tek adam rejiminde seçimlere katılabilmesi olacak şey değildir” dedi.

Solun varlığı Bahçeli’yi rahatsız etti: SOL Parti, TKP, TİP, TKH ve HDP’yi isim vererek hedef aldı!

HABER MERKEZİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TCG Anadolu gemisinin hizmete alınmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında hükümete övgülerde bulunan ve muhalefetin ‘tek adam rejimi’ olarak adlandırdığı başkanlık sisteminin devam etmesi gerektiğini savunan Bahçeli, “Eser ve hizmet kervanı yarı yolda kalmamalıdır. Türkiye bir yol kazasına uğramamalıdır. Özellikle demokrasi ve özgürlükler ekseninde ülkemize devamlı iftira atanların, utanmadan kara çalanların, edepsizce suizanda bulunanların, YSK tarafından kurayla belirlenen oy pusulasındaki ittifak ve partilerin dizilimine dikkatle bakmaları samimi tavsiyemizdir” dedi.

Bahçeli, demokrasi tartışmalarına ilişkin ise sol-sosyalist partileri hedef alan ifadeler kullandı. SOL Parti, TKP, TKH, TİP ve HDP’yi isim vererek hedef alan Bahçeli, şu sözleri sarf etti:

“Demokrasinin olmadığı bir ülkede gayri meşru Türkiye Komünist Partisi’nin veya Halkın Kurtuluş Partisi’nin seçimlerde boy göstermesi akıl dışılıktır. Özgürlüklerin olmadığı bir ülkede Türkiye Komünist Hareketi’nin varlığından bahsetmek hastalık ölçüsünde saflıktır. HDP’nin kayyumu olan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'yle, SOL Parti’nin ve Türkiye İşçi Partisi’nin ahlaksızca propagandası yapılan sözde diktatörlük ve tek adam rejiminde seçimlere katılabilmesi olacak şey değildir. Sosyalist Güç Birliği İttifakı ile Emek Özgürlük İttifakı zillet ittifakının potansiyel ortakları birinci dereceden siyasi hısımlarıdır.”