Manisa’nın Soma ilçesinde faaliyet gösteren bir maden ocağında çalışan 26 yaşındaki Mehmet Ali Daday hayatını kaybetti.

Kaynak: İHA
Soma’da iş cinayeti: Maden işçisi Mehmet Ali Daday hayatını kaybetti

Manisa’nın Soma ilçesinde faaliyet gösteren bir maden ocağında bir işçi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, dün Eynez bölgesinde faaliyet gösteren özel sektöre ait yeraltı maden ocağında çalışma sırasında şilt arasından düşen kömür parçasının altında kalarak yaralanan 26 yaşındaki Mehmet Ali Daday, hayatını kaybetti. 

Soma İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Daday, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturma sürdüğü kaydedildi.

Konuyla ilgili şirketten yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "7 Haziran 2023 Çarşamba günü Soma’daki Eynez II Yer Altı Kömür İşletmemizde üretim çalışmaları esnasında bir çalışma arkadaşımız yaralanmış; olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen çalışma arkadaşımızın hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle paylaşıyoruz. Yaşamını yitiren ekip arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Gerçekleşen olayla ilgili incelemeler sürmekte olup, süreci yakından takip etmekteyiz" denildi.  

"DADAY'I İŞ CİNAYETİNDE KAYBETTİK"

Hayatını kaybeden Mehmet Ali Daday hakkında Bağımsız Maden İş Sendikası da Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. Paylaşımda "Sarıbeyler’in delikanlısı, kardeşimiz, canımız Mehmet Ali Daday’ı Soma Demirexport Madencilik’te yaşanan iş cinayetinde kaybettik. Ailesinin, sevenlerinin, tüm madencilerin başı sağolsun. Çok çok üzgünüz" ifadelerine yer verildi.