İstanbul'da Samsunlular Buluşması'nda konuşan İçişleri Bakanı Soylu, "104 yıldır bitmeyen şey manda ve himayedir" dedi.  İktidar partisi vekil adayı Soylu, söz konusu durumun sona ermesi için ise

Kaynak: AA
Soylu: 104 yıldır bitmeyen şey manda ve himayedir
Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şişli'de bir otelde Samsun Dernekler Konfederasyonunca düzenlenen Samsunlular Buluşması'nda konuştu.

Burada yaptığı konuşmada, manda ve himayenin 104 yıldır bitmediğini söyleyen Soylu, 104 yıldır bu topraklarda fırsatını buldukları her an Türkiye'ye vesayet kurmaya Türkiye'de mandayı ve himayeyi devam ettirmeye çalışan bir anlayışla karşı karşıyayız" ifadelerini kullandı.

AKP İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Soylu, şöyle devam etti: "Hiç endişe etmeyin. Türkiye'nin geleceği bugünden çok daha parlak olacaktır. Yapılacak çok iş var. Etrafımızdaki coğrafyada da yapılacak çok şey var. Hiç merak etmeyin. Göreceksiniz 14 Mayıs'tan sonra etrafımızdaki ülkelerin her biri tane tane Türkiye'nin etrafında dizileceklerdir. İçinde huzursuzluk olan, huzursuzluk olmayan, huzur olan her biri Türkiye'yle beraber, 'Dünya 5'ten büyüktür' diyen anlayışın etrafında hepsi saf duracaklardır."

Seçim öncesi yaptığı açıklamalarla tepki çeken Soylu, son olarak 14 Mayıs seçimlerini 'siyasi darbe girişimi' olarak nitelendirmişti. Soylu'nun ifadeleri kamuoyunun tepkisini çekmişti.