birgün

12° AÇIK

Soylu sel bölgesinde: “Eşya yardımını Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde gerçekleştireceğiz”

Devlet, Erdoğan'ın talimatı olmadan adım atamaz hale geldi. Şanlıurfa’da selin etkili olduğu bölgede inceleme yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mağdur olanlara ilk ödemelerin gerçekleştirildiğini açıklayarak, eşyalar için de AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla birlikte çalışmaların başlatılacağını söyledi.

GÜNCEL 19.03.2023 14:37
Soylu sel bölgesinde: “Eşya yardımını Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde gerçekleştireceğiz”
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa’da selden etkilenen yurttaşları ziyaret etti.

Hatalı yapılaşma nedeniyle selin bastığı sokakları gezip evlerin son durumunu kontrol eden Bakan Soylu, dün gece yaşanan sağanak yağışta alınan önlemler sonucu “herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını” ifade etti.

Soylu, “Burada, belediyelerimiz, ilgili kamu birimlerimiz, jandarmamız, askerimiz, polisimiz burada el birliğiyle, iş makinelerimiz, Allah razı olsun herkes büyük bir mücadele ortaya koyuyor. Vatandaşımızı yalnız bırakmadık” dedi.

“Ödemelerin ilkini evlere yaptık” ifadelerini kullanan Soylu, “Daha sonra eşyaları da Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, “Deprem bölgesinde çadır kent ve konteyner kent vardı, burası için düşünülüyor mu” sorusuna ise Bakan Soylu, “Değerlendiriyoruz” cevabını verdi.

(İHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol