birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

Stüdyodakileri şaşkına çeviren sözler: İstanbul’da asgari ücretli yok

AKP’ye yakın yorumculardan Dragoman Strateji Başkanı Onur Erim, katıldığı Habertürk TV canlı yayınındaki yoksulluk tartışmasında İstanbul’da asgari ücretli çalışanın olmadığını iddia etti. Erim bu sözleriyle, programın sunucusu başta olmak üzere stüdyodakileri şaşkına çevirdi.

MEDYA 20.11.2022 15:02
Stüdyodakileri şaşkına çeviren sözler: İstanbul’da asgari ücretli yok
Abone Ol google-news

MEDYA SERVİSİ

Habertürk TV'deki “Olaylar ve Görüşler” adlı programda ekonomik kriz tartışması sırasında AKP iktidarını savunan görüşleriyle bilinen Dragoman Strateji Başkanı Onur Erim, İstanbul'da asgari olmadığını öne sürdü.

Asgari ücretin açlık sınırının altında olduğunu söyleyen ve Türkiye’de yaşanan yoksulluğa dair bilgiler veren CHP'li Gülay Yedekci’ye itiraz eden Onur Erim, programın sunucusu Serap Belet başta olmak üzere stüdyodakileri şaşırtan bir yorumda bulundu.

Erim, “Ben artık bu rakamların ne olduğunu anlatmaktan bıktım. Hanımefendi İstanbul'da artık asgari ücret alan yok, bunu anlayın” dedi.

Yedekci’nin “Türkiye'de nüfusun yüzde 57'si asgari ücretle geçiniyor. Dalga mı geçiyorsunuz siz?” sözleri üzerine Erim, “Türkiye'de ekonomik problem var doğru, Türkiye'de insanların alım gücü düştü evet doğru. Ama bana İstanbul'da insanlar 5 bin 500 lira alıyorlar demeyin, bu külliyen yalan, bu kuyruklu yalan” ifadeleriyle ilginç sözlerini sürdürdü.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol