birgün

4° HAFİF YAĞMUR

Süleyman Soylu yine gazeteleri hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İmamoğlu'na açılan soruşturmalara ilişkin haberleri üzerinden, Sözcü ve Karar gazetelerini hedef aldı.

GÜNCEL 08.05.2021 12:48
Süleyman Soylu yine gazeteleri hedef aldı
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü ve Karar gazetelerini hedef aldı. Bakan Soylu, iki gazetenin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik "arkadan ellerini bağladın" gerekçesiyle açılan soruşturma haberleri hakkında sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Sözcü gazetesi dün Karar gazetesi bugün. Yalan söylemeyi iftira atmayı demokrasi olarak tarif eden, tüm kavramları iğdiş eden hastalıklı zihniyet... Aynı yalanı yazmak ve yaymakta bir sakınca görmüyorlar... Mübarek gün, Allah’a havale ediyorum..."

NE OLMUŞTU?

Fatih Sultan Mehmet Türbesi'ni ziyareti sonrası ellerini arkasına bağlı şekilde yürüyerek saygısızlık yaptığı iddiasıyla başlatılan inceleme hakkında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakan Soylu'nun açıklamalarına tepki göstermişti.

İmamoğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

"Anayasa'da ‘Bence suç' diye bir şey var mı” diye sorarak “Bakanlık yapıyorsunuz ve ‘bence suç' diye bir yorum yapıyorsunuz. Böyle bir şey olur mu? Anayasa'da ya da kanunda böyle bir tanım olmaz. Devletin bu makamında bulunan insanların, bu şekilde vakitlerini harcamaları kadar üzücü bir durum yok. ‘Bence suç' diye açıklama yaparak, Diyarbakır ziyareti üzerinden ,'Ben, aslında buna soruşturma izni veririm' mesajı vermek, daha bugün yarın belki de müfettişe ulaştıracağımız ifademize etkide bulunma anlamına geliyor. Bu, çok doğru bir bakış açısı değil."

BİRGÜN'Ü DE HEDEF ALMIŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ruhsar Pekcan hakkındaki bir haber nedeniyle geçen hafta gazetemizi hedef almıştı. BirGün Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, Soylu’ya dava açılacağını bildirmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol