birgün

14° PARÇALI BULUTLU

SPOR 30.03.2020 10:37

Süper Lig'de ilk koronavirüs ayrılığı: Robert Mak

Koronavirüs nedeniyle ailesi için endişelendiğini söyleyen futbolcu Robert Mak ile Konyaspor yollarını ayırdı

Süper Lig'de ilk koronavirüs ayrılığı: Robert Mak

Konyaspor, ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Mak ile yollarını karşılıklı anlaşarak ayırdı. Yapılan açıklamada "Mak, koronavirüs nedeniyle ailesi içi endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında olmak istediğini bildirdi. İnsani açıdan değerlendirilmesi ve feshi konusunda anlaşılmıştır." ifadeleri kullanıldı

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Ara transfer döneminde kadromuza Zenit´ten dahil edilen futbolcumuz Robert Mak´ın sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedildi. Bireysel çalışmalarına Konya´da devam eden oyuncumuz Robert Mak, coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ailesi için endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında olmak istediğini yönetim kurulumuza bildirdi.

Robert Mak, Süper Lig´in yeniden başlama tarihiyle ilgili belirsizliğin bu kararı almasında önemli rol oynadığını belirterek, talebin `insani açıdan´ değerlendirilmesini ve sözleşmenin feshi konusunda yönetim kurulumuzun kendisine yardımcı olmasını istedi. Yönetim kurulumuz ise, dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, bu dönemde aklı sürekli ailesinde olan futbolcuları belli bir hedefe motive etmenin daha da zorlaştığını değerlendirerek, oyuncumuz Robert Mak´ın sözleşmesini feshetme talebini kabul etti. Robert Mak´a kulübümüze verdiği katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki futbol yaşantısında başarı, sağlık ve mutluluk dolu yıllar diliyoruz" denildi.

Koronavirüs nedeniyle Süper Lig'de ayrılan ilk futbolcu olan 29 yaşındaki Slovak futbolcu, yeşil-beyazlı forma altında Süper Lig'de 4 maça çıkmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız