birgün

17° HAFİF YAĞMUR

SPOR 17.08.2021 14:54

Takım arkadaşına saldıran Marcao'nun kaç maç ceza alması bekleniyor?

Takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na saldıran ve direkt kırmızı kartla oyun dışında kalan Marcao'yu hakem Erkan Özdamar saldırı başlığında raporuna yazarsa, Brezilyalı futbolcu TFF Futbol Disiplin Talimatına göre 44. maddeden ceza alacak. Söz konusu maddeye göre Marcao, 5 ile 10 maç arası ceza alabilir.

Takım arkadaşına saldıran Marcao'nun kaç maç ceza alması bekleniyor?

Galatasaray'da takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na saldıran Marcao, TFF Futbol Disiplin Talimatı madde 44'ten sevk edilirse, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan (PFDK) 5 ile 10 maç arası ceza alabilir.

Süper Lig'in ilk haftasında Giresunspor - Galatasaray karşılaşmasının 61. dakikasında, sarı-kırmızılıların iki futbolcusu Marcao ile Kerem Aktürkoğlu arasında sert tartışma yaşandı. Maç içerisinde paslarda yaşanan hatalardan sonra Marcao, Kerem’e söylenirken, Brezilyalı futbolcu kendisine sus işareti yapan Kerem'e sinirlenerek, önce kafa ardından da yumruk attı. Maçın hakemi Erkan Özdamar, yaşanan olayı VAR uyarısıyla izleyerek Brezilyalı futbolcuyu kırmızı kartla oyundan attı.

İHA'nın haberine göre, Kırmızı kart gördükten sonra soyunma odasına giden Marcao’yu mücadelenin sona ermesinin ardından kulüp yetkilileri takımdan önce havalimanına götürdü. Brezilyalı futbolcu takım otobüsünde yer almadı. Müsabakanın bitmesinin ardından soyunma odasında kaptan Fernando Muslera, Marcao ve Kerem’i bir araya getirdi. Muslera’nın yanında Marcao, Kerem’den özür diledi.

takim-arkadasina-saldiran-marcao-nun-kac-mac-ceza-almasi-bekleniyor-911272-1.

Teknik Direktör Fatih Terim'in, sahada takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na saldıran Marcao için tüm takıma da mesaj olacak nitelikte bir ceza vermesi bekleniyor.

EN AZ 5 MAÇ CEZA

Direkt kırmızı kartla oyun dışında kalan Marcao'yu hakem Erkan Özdamar saldırı başlığında raporuna yazarsa, Brezilyalı futbolcu TFF Futbol Disiplin Talimatına göre 44. maddeden ceza alacak. 44. maddede ise, 'Saldırının, futbolculara, yöneticilere, görevlilere veya diğer kişilere yönelik olması halinde; Futbolculara 5 ila 10 müsabakadan men cezası verilir' ifadeleri yer alıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol