Talat Atilla: Kılıçdaroğlu’nun açıklama yapmasını bekliyorum

24.11.2019 17:10 GÜNCEL

CHP'li Muharrem İnce'nin Saray'a giderek AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddiasına kaynak olarak gösterilen gazeteci Talat Atilla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklama yapmasını beklediğini, aksi takdirde kendisinin yeni bir açıklama yapacağını söyledi.

'Saray'da Erdoğan ile görüşen CHP'li’nin Muharrem İnce olduğunu öne süren gazeteci Talat Atilla, Muharrem İnce’nin canlı basın toplantısı yaptığı saatlerde bir tweet atarak, “Kılıçdaroğlu’nun açıklama yapmasını bekliyorum. Daha önce yaptığım açıklamanın arkasındayım. Açıklama makul bir sürede gelmezse yeni bir açıklama daha yapacağım.” dedi.

talat-atilla-kilicdaroglu-nun-aciklama-yapmasini-bekliyorum-653311-1.

NE OLMUŞTU?

Sözcü yazarı Rahmin Turan, 20 Kasım tarihli köşe yazısında “9 Kasım’da bir CHP’linin Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü yazmıştı.

Muharrem İnce: Ortada bir komplo var, hesaplaşacağız Muharrem İnce: Ortada bir komplo var, hesaplaşacağız

İddianın gündemde bomba etkisi yaratmasıyla birlikte Rahmi Turan, “söz konusu CHP’linin Muharrem İnce olduğunu” öne sürmüştü.

Rahmi Turan, haberi aldığı kaynağın kimliğini gizli tutarken, gazeteci Talat Atilla, Odatv’ye “Haber kaynağı ben değilim. Bunu söyleyenleri mahkemeye vereceğim” şeklinde demeç vermişti.

Sözcü yazarı Turan ise bu beyan üzerine yine sozcu.com.tr üzerinden “Saray’daki CHP’li” yazısındaki bilgi kendisine Talat Atilla’nın verdiğini açıklamıştı.