birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 24.02.2021 14:45

Tekirdağ’da 5 kişinin koronavirüse yakalandığı  okulda eğitime 10 gün ara verildi

Tekirdağ’da 4 öğrenci ve 1 öğretmenin koronavirüse yakalanması sonucu Kozyörük İlkokulu’nda eğitime 10 gün ara verildi.

Tekirdağ’da 5 kişinin koronavirüse yakalandığı  okulda eğitime 10 gün ara verildi

Tekirdağ’da 1 öğretmen ve 4 öğrencinin, yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle Kozyörük İlkokulu’nda eğitime 10 gün ara verildi.

İHA’da yer alan habere göre, köy okullarının eğitime açılmasının ardından 4 öğretmenin görev yaptığı Malkara ilçesi Kozyörük İlkokul’unda 65 öğrenci ders başı yaptı. Ancak 1 öğretmen ve 4 öğrencinin koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucunda okul eğitim - öğretime kapatıldı.

65 ÖĞRENCİ VE 4 ÖĞRETMEN KARANTİNA ALTINDA

Malkara İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince, Kozyörük İlkokulu’nda eğitime 10 gün ara verildiği açıklandı. 65 öğrenci ve 4 öğretmenin karantina sürecine alındığı belirtildi.

Mahalle sakinlerinden Recep Özer, “Mahallemizde koronavirüs vakaları bitti diye sevinmiştik ama dün yaşanan vakaları duyunca çok üzüldük. İnşallah bir an önce bu virüs belasından kurtuluruz” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol