birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Timur Soykan’dan "Sinan Ateş'in katil zanlısı" haberiyle ilgili açıklama

Gazetemiz yazarı Timur Soykan, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili ‘İşte katil zanlısı’ haberini kullanan basın organlarının, haberi düzeltmesini rica etti. Soykan, gözaltına alınan kişinin motosiklet benzerliği nedeniyle gözaltına alındığını ve serbest bırakıldığını belirtti.

GÜNCEL 31.12.2022 13:50
Timur Soykan’dan "Sinan Ateş'in katil zanlısı" haberiyle ilgili açıklama
Abone Ol google-news

BirGün yazarı Timur Soykan, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinde ‘katil zanlısı’ olarak gözaltına alınan Emrecan Ç.’nin, motosiklet benzerliği nedeniyle gözaltına alındığı ve serbest bırakıldığını belirterek, haberi kullanan sitelerin düzeltme yapmasını rica etti.

Soykan, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sinan Ateş'in katil zanlısı olarak Emrecan Ç. gözaltına alınmıştı. Serbest bırakıldı. Saldırıda kullanılan motosiklet benzerliği nedeniyle gözaltına alınmış ve bağlantısı tespit edilmemiş. Bu nedenle haberi geri çekiyoruz, yeni gelişmeler yayınlayacağız. Haberi kullanan sitelerinde düzeltmesini rica ediyorum.”

Editör notu: Timur Soykan’ın “İşte Sinan Ateş’in katil zanlısı” başlıklı yazısı geri çekilmiştir.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol