birgün

14° KAPALI

GÜNCEL 20.10.2020 16:49

Torpil iddiasıyla tanınan rektör, cami için IBAN verip para istedi

Torpil iddialarıyla gündeme gelen rektör, üniversite kampüsünde yaptırılacak cami için IBAN paylaşıp 'destek' istedi.

Torpil iddiasıyla tanınan rektör, cami için IBAN verip para istedi

Necmettin Erbakan Üniversitesi yönetimi, üniversitenin kampüsüne 15 bin kişi kapasiteli cami yaptıracak. Rektör Cem Zorlu da cami için "destek" toplamaya başladı.

Aynı zamanda eski AKP Konya Milletvekili olan Cem Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda IBAN hesabı verip "66 m. Yüksekliğindeki minareleri ile Konyamızın her tarafından görülebilen 15.000 kişilik muhteşem camimizin inşaatına başlıyoruz..." ifadelerini kullandı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Cem Zorlu, yakın zamanda haberlere yansıyan 'oğul' torpiliyle hatırlanıyor. Zorlu, bir holdingde görev yapan arkadaşını üniversiteye almıştı. Arkadaşı da rektörün oğlunu holdingde işe sokmuştu.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı ve öğrenciler paylaşıma isyan etti. Bazı öğrenciler okulun eksikliklerinden bahsedip rektörün görevinin bu olmadığını savundular.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol