birgün

12° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 15.11.2019 11:23

Trump: Biden’ı yenmek için Ukrayna’nın yardımına ihtiyacım yok

Trump: Biden’ı yenmek için Ukrayna’nın yardımına ihtiyacım yok

ABD Başkanı Donald Trump, Louisiana’daki mitinginde, “Joe Biden’ı yenmek için Ukrayna’nın yardımına ihtiyacım yok” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Louisiana’daki mitinginde, azil sürecini tetikleyen Ukrayna’ya ilişkin açıklamalarda bulundu. Trump, “Bunu bir düşünün ve sonra beni düşünün. 'Uykulu Joe Biden'ı yenmek için Ukrayna'dan biraz yardım alalım.' Sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

TRUMP’IN AZİL SÜRECİ

ABD Başkanı Trump’ın, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'ye, Temmuz ayında yaptığı telefon görüşmesinde, rakibi Joe Biden ve ailesini soruşturması durumunda ABD'nin ülkesine yardım edeceğini söylediği iddia edilmişti.

ABD Kongresi'ndeki Demokratlar da bu iddia üzerine azil soruşturması başlatmış; ABD Temsilciler Meclisi ise azil sürecini başlatan soruşturmaya dair tasarıyı 31 Ekim tarihinde resmi olarak kabul etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız