birgün

15° AÇIK

Twitch'teki kara para skandalında yeni gelişme: Emniyet, 'Jahrein'in bilgisine başvuracak

#TemizTwich kampanyasını başlatanlardan 'Jahrein' lakaplı Ahmet Sonuç, 'ifadesine başvurulmak üzere' Emniyet'e çağırıldı.

GÜNCEL 02.11.2021 09:55
Twitch'teki kara para skandalında yeni gelişme: Emniyet, 'Jahrein'in bilgisine başvuracak
Abone Ol google-news

Amazon şirketine bağlı Twitch isimli sosyal medya platformu üzerinden yayın yapan bazı kullanıcıların suç geliri temin etmesi ve para aklamasına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Twich Türkiye üzerinden kara para aklandığı iddialarının geniş kitlelere yayılmasına aracılık eden yayıncı 'Jahrein' lakaplı Ahmet Sonuç, Emniyet'e çağırıldı.

Sonuç'un 'İfadesine başvurulmak üzere' emniyete çağırıldığını gazeteci İbrahim Haskoloğlu duyurdu. Haskoloğlu Twitter'dan "Twitch Türkiye'de yapılan kara para aklama ile ilgili dosyaları ortaya çıkaran Ahmet Sonuç, (@jahreindota) ifadesine başvurulmak üzere siber güçler tarafından çağrıldı" yazdı.

Haskoloğlu'na yanıt veren Jahrein, "Dosyaları ortaya ben çıkartmadım ama erişimimden ötürü daha çok insanın ulaşmasını sağladım. Bu sebepten ifademe başvurmak istediler. Yanlış anlaşılma olmasın" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol