Aracında 800 gram uyuşturucu ve hassas terazi bulunduktan sonra tutuklanan Yeşilay Kilis Şube Başkanı Ahmet Zorlu’nun eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla fotoğrafı çıktı. 2019'da görevden alındığı belirtilen Zorlu, paylaştığı fotoğrafta ‘Anadolu’nun yiğit evladı’ gördüğü Soylu’ya desteğini sundu.

Uyuşturucudan tutuklanan Yeşilay şube başkanı, Süleyman Soylu’yla aynı karede
Fotoğraf: X

Daha önce uyuştucu başta olmak üzere çeşitli suçlardan gözaltına alınan veya tutuklanan isimlerle görüntüleri ortaya çıkan Süleyman Soylu’nun bir fotoğrafı da uyuşturucu bulundurmaktan tutuklanan Yeşilay'ın eski şu başkanıyla çıktı.

Aracında 800 gram uyuşturucu ve hassas terazi çıkan Ahmet Zorlu, 4 Şubat 2018’te paylaştığı fotoğrafa “Anadolu’nun yiğit ve mert evladı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yla birlikteyiz” notunu düştü. Zorlu, Soylu’yla çektiği bu fotoğrafı da X hesabından sabitledi.

NE OLMUŞTU?

Yeşilay’ın Kilis Şube Başkanlığını yapan Ahmet Zorlu, 800 gram uyuşturucu ile yakalandı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Araçta ayrıca hassas terazi de ele geçirildi.

Uyuşturucu,  Zorlu’nun kullandığı aracın Urfa'dan Kilis'e döndüğü sırada kaza yapması sayesinde ortaya çıktı.  

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in geçen hafta yaptığı Kilis ziyareti sonrasında Urfa'ya giden araç konvoyunda  Ahmet Zorlu’nun kullandığı araç da yer aldı. Zorlu'nun kullandığı araç, Urfa'dan Kilis'e döndüğü sırada kaza yaptı. 

Araç Gaziantep’te tamirciye bırakıldıktan sonra uyuşturucu ihbarı yapıldı. Jandarma araçta 800 gram uyuşturucu, hassas terazi, tuşlu telefon ele geçirdi.  Kilis’te bulunan Zorlu Gaziantep’e çağrıldı. Savcılıkta ifadesi alındı ve mahkemece tutuklandı. Suçlamaları reddeden Zorlu “Benim haberim yok, araç kiralık” diye ifade verdi.

Jandarma ihbarın yapıldığı telefonu araştırıyor.

YEŞİL AY: 2019’DA GÖREVDEN ALINDI

Konuya ilişkin açıklama yapan Yeşilay ise Zorlu'nun 2019 yılında görevden alındığını açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "22.12.2023 tarihinde basında Yeşilay Kilis Eski Şube Başkanı’nın adının geçtiği haberlere ilişkin açıklama yapma gereği doğmuştur. Bu konuda kamuoyunu aydınlatmak isteriz. Söz konusu haberlerde ismi geçen şahıs, Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun 05.04.2019 tarihli 27/72/2019 sayılı kararı ile görevden alınmıştır ve bu tarihten beri kurumumuzla hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz."