birgün

6° AÇIK

Varank, sanayicilerin deprem bölgesine 1 milyon battaniye göndermesiyle övündü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün AFAD Koordinasyon Merkezi'nde "Uşak'taki sanayicilerimiz 1 milyona yakın battaniyeyi bu bölgeye gönderiyorlar. Bir kısmı ulaştı, bir kısmı şu anda yolda. Bu aslında Türkiye'nin üreten bir ülke olduğunun da göstergesi" açıklamasını yaptı.

GÜNCEL 08.02.2023 11:52
Varank, sanayicilerin deprem bölgesine 1 milyon battaniye göndermesiyle övündü
Abone Ol google-news

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün AFAD Koordinasyon Merkezi'nde deprem sonrası yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Afetten etkilenen bölgelerin Türkiye'nin en önemli üretim merkezleri arasında yer aldığını belirten Varank, ilk günden itibaren bakanlıklarla birlikte olayı sıcak bir şekilde takip ettiklerini söyledi.

Üretim tesisleri ve sanayicilerle irtibat halinde süreci en güzel şekilde yönetmeye çalıştıklarını belirten Varank, şöyle konuştu:

"Gerek organize sanayi bölgelerinde gerekse de organize sanayi bölgeleri dışındaki üretim tesislerinde üretime zarar verecek herhangi bir yıkımın olmadığını görebiliyoruz. Bu tabii bizim açımızdan sevindirici. Şu anda bölgede bazı şehirlerde doğal gaz verilememesi sebebiyle doğal gaza bağlı üretimler hariç diğer sanayi tesislerinde üretimin devam ettiğini görüyoruz.

Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği gibi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde, bu bölgelerdeki sıkıntılar atlatılır atlatılmaz üretim tesislerimizi en güzel şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Şunun altını çizmemiz lazım, ilk günden itibaren sanayicilerimiz, üreticilerimiz ellerini taşın altına koyuyorlar. Birçok ihtiyacımızı sanayicilerimiz sayesinde, hızlı bir biçimde, en güzel biçimde yerine getirebiliyoruz."

"Türkiye'ye katkıları ve afetle mücadelede verdikleri destek sebebiyle" sanayicilere teşekkür eden Varank, şunları söyledi:

"Sadece Uşak'taki sanayicilerimiz depremle mücadelede, vatandaşlarımızın soğuk havayla mücadelesine destek vermek için 1 milyona yakın battaniyeyi şu anda bu bölgeye gönderiyorlar. Bir kısmı ulaştı, bir kısmı şu anda yolda. Bu aslında Türkiye'nin üreten bir ülke olduğunun da göstergesi."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol