birgün

4° AZ BULUTLU

MEDYA 22.12.2020 09:49

Yandaş Uluç, Katarlı platforma yüklendi: İşte beIN rezilliği, satılmış spikerler!

Sabah yazarı Hıncal Uluç, futbol kulüplerinin maç başladıktan sonra yaptığı protestoyu sansürleyen Katarlı yayıncı kuruluş beIN Sports’u eleştirerek, “İşte BeIN rezilliği, utancı.. İşte halkın haber alma hakkına ihanet” ifadelerini kullandı. Uluç, kanalın spikerleri için ise "satılmış" dedi.

Yandaş Uluç, Katarlı platforma yüklendi: İşte beIN rezilliği, satılmış spikerler!

Hükümetin kontrolündeki Sabah gazetesinin yazarı Hıncal Uluç, yapması gereken ödemeyi yapmadığı için futbol kulüpleri tarafından protesto edilen ancak bu protestoyu takım kadrolarını ekrana getirerek sansürleyen Türkiye liglerinin yayıncı kuruluşu beIN Sports’a sert ifadelerle yüklendi.

“İşte BeIN rezilliği, utancı.. İşte halkın haber alma hakkına ihanet” diyen Uluç, kanalın spikerleri için ise “satılmış” kelimesini kullandı.

Katarlı yayıncı kuruluşun seyircileri ‘aptal’ yerine koyduğunu belirten Uluç, yazısında şu ifadelere yer verdi:

‘DURUMU BİLMEYEN SEYİRCİ ŞAŞKIN’

“BeIN, yani yayıncı kuruluş, kulüplere yapması gereken ödemeleri, federasyonla anlaşmasına rağmen yapmıyor. Maddi bakımdan çöküntü durumdaki kulüpler, asgari ücretle çalışan kulüp işçilerinin paralarını dahi ödeyemiyorlar. Ortaklaşa bir protesto kararı aldılar.

Başlama vuruşunu yapıyorlar ve biri topu ayağında tutuyor. Geri kalan 21 futbolcu da yerinde duruyor. Tam bir dakika..

..ve BeIN, yani yayıncı kuruluş, bu protesto anını ne gösteriyor, ne açıklama yapıyor. Durumu bilmeyen seyirci habersiz, bilgisiz, şaşkın. O an ekranda gördüğü şey işte bu.. Takım kadroları..

..ve BeIN'in "Satılmış spikeri"nin sesini duyuyor sadece.. "Şimdi size takım kadrolarını yeniden gösterelim.." ..ve utanmadan, sıkılmadan o kadroları okuyor. Bileni aptal yerine koyarak.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol