birgün

2° PARÇALI BULUTLU

Yeneroğlu'ndan Galip Aykaç'ın istifasına ilişkin açıklama: Ölümle tehdit edilene özür dilemek düşüyor

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hedef alınan ve suç örgütü lideri Kürşad Yılmaz'ın "Güvendiğiniz güçlerle birlikte tuttuğunuz köşe başları mezarınız olur" ifadeleriyle tehdit ettiği BİM CEO'su Galip Aykaç'ın istifasına ilişkin açıklama yaptı. Yeneroğlu, "Ölümle tehdit edilene özür dilemek düşüyor" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 05.12.2022 10:43
Yeneroğlu'ndan Galip Aykaç'ın istifasına ilişkin açıklama: Ölümle tehdit edilene özür dilemek düşüyor Fotoğraf: DepoPhotos
Abone Ol google-news

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, fahiş fiyat uygulaması suçlamasıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hedef gösterilmesinin ardından suç örgütü lideri Kürşad Yılmaz’ın "Güvendiğiniz güçlerle birlikte tuttuğunuz köşe başları mezarınız olur" ifadeleriyle tehdit ettiği Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifa eden BİM CEO'su Galip Aykaç’la ilgili paylaşımda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yeneroğlu, "Ölümle tehdit eden, iktidar ortağının ortağı olunca; tehdit edilene özür dilemek düşüyor... Birkaç gün gecikse terörist ilan edilecek..." dedi.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’deki grup toplantısında, fahiş fiyatlardan zincir marketleri sorumlu tutmuş ve sattığı ürünlere zam yapan zincir marketlerin Gülen Cemaati ile bağlantısının araştırılmasını istemişti.

Bunun ardından 30 Kasım’da katıldığı bir etkinlikte konuşan eski BİM Ceo’su Galip Aykaç, "Eğer doğruysa' diyerek ülkenin değerlerine saldıranlara, ilan vermiyoruz diye gazete sayfasını boş bırakanlara, televizyonda salyalarını akıtarak küfredenlere, bilmedikleri konularda biliyormuş gibi yorum yapanlara, peyniri yumurtayı sadece sofrasında görüp peynirle yumurtayla ilgili yorum yapanlara, 'bu dünyayı size yaşanmaz kılarım' diyecek kadar meselelerden bir haber olan, depoyu basıp günlük tüketim kadar bile olmayan yağları 'halka dağıtırım' diyen iş bilmez yöneticilere, mağaza çalışanlarına 'söyleyin yöneticilerinize bu işin sonu kötü olacak, size burada ekmek yedirtmeyiz’ diyen yerel yöneticilere, ziraatten haberi olmayan İstanbul Ziraat Odası başkanına, FETÖ terör örgütüyle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bize bakarak 'ya bir tuğla da ben koyayım bu binanın temel taşına' demeyen, bir tane dikili ağacı olmayan insanlar sizlere ve bizlere bu yakıştırmayı yapıyorlar. Bre ahlaksızlar, bre densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzda cevap vereceğim bilesiniz" ifadelerini kullanmıştı.

Suç örgütü liderliğinden tutuklandıktan sonra Bahçeli'nin çağrısının ardından Alaattin Çakıcı ile birlikte tahliye edilen Kürşad Yılmaz da dün Aykaç'a yönelik “Türkiye Yüzyılı vizyon belgesi, bağımsız dış politika hamleleri, yerli ve milli politikalarla KIZILELMA yürüyüşünün içeride ve dışarıda belli çevrelerde oluşturduğu rahatsızlığın farkındayız. Türkün bu şanlı yürüyüşünü mümkünse kesmek, değilse geciktirme adına durumdan vazife çıkaranlar da olacaktır. Görünen o ki BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç bu göreve talip olmuştur.

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç denen şahıs Liderimizin açıklamalarını üstüne alıp çıkmış haddini aşan bir üslup, tavır ve tarzda açıklamalar yapmıştır. Seni ve senin gibi sıyırtmaları uyarıyorum; Vatandaşı zor durumda bırakacaksınız Liderler uyarınca da çıkıp kabadayılık yaparcasına açıklama yapacaksınız öylemi; kime kimlere hangi güce güveniyorsanız bütün güvendiğiniz güçlerle birlikte hepinize diyorum tuttuğunuz köşe başları mezarınız olur. Bu memleketi bu sokakları siz siz olun sakın sahipsiz sanmayın. Bilinmelidir ki bu mücadele hiç bitmeyecek, ancak güçlü Türkiye’nin yükselişine kimse set vuramayacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol