birgün

10° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 24.02.2021 08:19

YKS semineri de TÜGVA’ya

YKS semineri de TÜGVA’ya

HABER MERKEZİ

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA), protokolleri yargı tarafından iptal edilse de MEB vakfı okullardan çıkarmıyor. TÜGVA yargı kararlarıyla iptal edilen protokole dayanarak Kocaeli’ndeki Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne “Bi Müsaade Sınavım Var” programı için başvurdu. Bunun üzerine müdürlük, 6 okula yazı göndererek etkinliğin yapılmasını istedi.

Olayın üzerine Eğitim Sen Gebze Şubesi yargı kararlarını gerekçe göstererek etkinliğin iptalini talep etti. Fakat ilçe milli eğitim müdürlüğü etkinliği iptal etmedi. Hatta Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay da etkinliğe katıldı. TÜGVA Dilovası İlçe Temsilcisi Halil Turgut etkinliğin ardından yaptığı paylaşımda Balay’a teşekkür etti.


Eğitim Sen Gebze Şubesi’nden yapılan açıklamada konuyla ilgili şu ifadeler kullanıldı: “Mahkeme kararlarına rağmen yaşama geçirilmeye çalışılan TÜGVA protokolü, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim ve öğretim hizmetini devlet adına yürütmesi, gözetim ve denetim sorumluğunu ortadan kaldırıcı niteliktedir ve değerler eğitimi adı altında eğitimi dinselleştirmeye yöneliktir. Eğitim Sen olarak, eğitimi dinselleştirmeye ve kamusal eğitimi işlevsizleştirmeye dönük söz konusu protokoller sonlandırılıncaya kadar mücadeleye devam edeceğimizi, konu ile ilgili gerekli yasal işlemin başlatılacağını kamuoyu ile saygıyla paylaşırız.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol