YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversite öğrencilerinin barınma ve geçinme sorunuyla ilgili, "Üniversiteler olarak daha yakından ilgilenmemiz veya el atmamız gerekmektedir. Her bir rektör arkadaşımızdan benim beklediğim kampüslerinin bulundukları il ve ilçelerde yurt ve barınma sorunlarıyla yakından ilgilenmeleri, şehirdeki makamın temsilcileriyle ciddi bir mesai içinde olmalarıdır" dedi.

Kaynak: DHA
YÖK Başkanı Özvar'dan 'barınma sorunu' açıklaması
Fotoğraf: Arşiv

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Özvar, 257’nci Üniversitelerarası Kurul Toplantısına katıldı.

Üniversite öğrencilerinin barınma ve geçinme sorunlarıyla ilgili konuşan Özvar, rektörlerden öğrencilerin kira, yaşam standartlarını dikkate alarak sorunlarıyla yakından ilgilenmelerini istedi

Özvar, "Rektör arkadaşlarımızın ve yönetiminin öğrencileriyle yakın temasının daha da önemli olacağı bir sürece giriyoruz. ‘Ben öğrencimi alır okuturum ve mezun ederim’ demekle yetinmeyip, öğrencilerimizin barınma ve geçinme sorunlarıyla da üniversiteler olarak daha yakından ilgilenmemiz veya el atmamız gerekmektedir. Her bir rektör arkadaşımızdan benim beklediğim kampüslerinin bulundukları il ve ilçelerde yurt ve barınma sorunlarıyla yakından ilgilenmeleri, şehirdeki makamın temsilcileriyle ciddi bir mesai içinde olmalarıdır" dedi.

Özvar ayrıca, "Deprem bölgesindeki üniversitelerle olan temasların, eşleştirmelerin, kardeş üniversite projelerinin devam ettirilmesi önemli" şeklinde konuştu.