Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, YSK Başkanı Ahmet Yener ile üyelerine yönelik sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, "Suç teşkil eden hususlar ile şüphelilerin belirlenmesi yönünde gerekli talimatlar verilmiştir" açıklamasını yaptı.

YSK'ye yönelik paylaşımlar hakkında bir soruşturma daha başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener ile üyelerine yönelik sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "YSK başkan ve üyelerinin yürüttükleri kamu görevi ile ilgili olarak bazı sosyal medya hesapları ile yazılı ve görsel medyada kimi şahıslar tarafından kamu görevlisine hakaret, tehdit ve benzeri suçları içeren yorum ve paylaşımlarda bulunulduğu yönündeki tespitler doğrultusunda soruşturma başlatıldığı" belirtildi.

Açıklamada, "Suç teşkil eden hususlar ile şüphelilerin belirlenmesi yönünde gerekli talimatlar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da YSK Başkanı Ahmet Yener ile üyeleri 'hedef gösterici, tehdit ve hakaret içerikli' sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili resen soruşturma başlatmıştı.

(AA)