Lütfü Savaş'ın yerine Haluk Levent'in aday gösterileceği iddialarıyla ilgili soruya yanıt verdi. Yücel, "MYK ve PM’nin böyle bir gündemi olmadı" dedi. Haluk Levent, Yücel'in açıklamasının ardından sosyal medyadan bir paylaşım yaptı ve "Evet bana yazılı bir teklif yapılmadı. Ben zaten yazılı bir resmi teklif geldi demedim. Sözlü yapıldı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi
Yücel'den Haluk Levent açıklaması: Böyle bir gündem olmadı
FOTOĞRAF: ANKA

Hatay'da tepkilerin odağındaki Lütfü Savaş'ın yerine Haluk Levent'in aday gösterileceği iddialarıyla ilgili soruya yanıt verdi. Yücel, "MYK ve PM’nin böyle bir gündemi olmadı" dedi. Haluk Levent'in tweeti sorulan Yücel, söz konusu paylaşımı görmediğini kaydetti. Yücel, "Kurumsal düzeyde Sayın Haluk Levent'e ya da başka bir kişiye adaylık teklifi söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Hatay'da Lütfü Savaş’ın adaylığının geri çekilme ihtimali tartışılırken partinin Haluk Levent ile görüştüğü iddia edilmişti.

Haluk Levent, CHP iddiasına ilişkin açıklamalarda bulunmuş ve "Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem" demişti. Levent, "Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var" ifadelerini kullanmıştı.

HALUK LEVENT'TEN YENİ AÇIKLAMA

Deniz Yücel'in "Kurumsal teklif söz konusu değil" açıklamasına Haluk Levent'ten yanıt geldi. 

Levent, "Evet bana yazılı bir teklif yapılmadı. Ben zaten yazılı bir resmi teklif geldi demedim. Sözlü yapıldı. Üst düzeyden yapıldı. 3 kez arandım" dedi.

Sosyal medya platformu X'ten açıklama yapan Levent, şunları dile getirdi:  

CHP sözcüsü Deniz Yücel “Haluk Levent ‘e kurumsal bir teklif yapmadık” demiş. Herkes arıyor beni. Haliyle açıklayayım. Evet bana yazılı bir teklif yapılmadı. Ben zaten yazılı bir resmi teklif geldi demedim. Sözlü yapıldı. Üst düzeyden yapıldı. 3 kez arandım. Konuştuk. Hatta “lütfen bu konuşmalar aramızda kalsın” dedim. Sabah gazeteciler art arda arayıp soru sordular. Şaşkınlıkla “kimden duydunuz?” dedim. Hepsi de parti içinden duyduk dediler. Haberi yapan gazeteci @muratagirel Bence ona sorsunlar kimden duymuş diye. Keşke bu tartışmaların içinde hiç olmasaydım ama yapacak bir şey yok.

MURAT AĞIREL'DEN PAYLAŞIM

Haluk Levent, açıklamasında "Haberi yapan gazeteci Murat Ağırel. Bence ona sorsunlar kimden duymuş diye" demişti. Ağırel, Levent'in paylaşımını alıntıladı ve "Bugüne kadar belirlenen bazı adayları kimler aradıysa, Haluk Levent’i de arayan kişiler onlar" dedi. Ağırel'in açıklaması şöyle:

Evet, haberi ben yaptım. Kimin aradığını, ne zaman aradığını biliyorum. Bugüne kadar belirlenen bazı adayları kimler aradıysa, Haluk Levent’i de arayan kişiler onlar. “Kurumsal bir teklif yapmadık” sözü ya gerçekten bilgi sahibi olmadığından dolayıdır. (Öyle olduğu kanaatindeyim) Ya da “biz aday açıkladık adaya ayıp oluyor” açıklamasıdır. Ancak arzu ederlerse arayanı zamanını, konuşmanın tüm ayrıntılarını da anlatabilirim.