birgün

-3° AÇIK

DÜNYA 21.10.2020 10:02

Afganistan'da vize kuyruğunda izdiham: 15 kişi hayatını kaybetti

Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinde Pakistan vizesi başvurusu için toplanan kalabalıkta yaşanan izdiham sonucu 15 kişini ezilerek hayatını kaybetti.

Afganistan'da vize kuyruğunda izdiham: 15 kişi hayatını kaybetti

Afganistan'da Pakistan'a vize almak için toplanan kalabalıkta izdiham meydana geldi.

Reuters'in haberine göre, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle aylardır kapalı olan Pakistan'ın Nangarhar'daki başkonsolosluğunun tekrar açılmasıyla, 3 bin kişi vize başvurusunda bulundu.

Bu sabah erkenden vize başvurusu için Nangarhar merkezindeki Celalabad Stadı'nda on binlerce kişinin toplandığını ifade eden Hogyani, kalabalığın oluşturduğu izdiham nedeniyle 11 kadının ezilerek yaşamını yitirdiğini, 13 kişinin de yaralandığını belirtti.

Reuters'e konuşan Afgan bir yetkili, "Vize başvurusu yapanlar, konsolosluk yetkililerinden pasaportlarını almak için itişip kakıldılar... Kalabalık kontrolden çıktı ve bir izdiham oluştu" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız