birgün

10° PARÇALI BULUTLU

AKP'den Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ilişkin yorum: "Acziyet göstergesi"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisine yönelik "Gerçekten benimle misiniz? Artık karar verin" açıklamasını değerlendiren AKP'li Hamza Dağ, "Bir genel başkan için acziyet göstergesidir" ifadelerini kullandı.

SİYASET 23.09.2022 16:51
AKP'den Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ilişkin yorum: "Acziyet göstergesi"
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Benimle misiniz?" sorusu üzerinden eleştirilerde bulunup, "Bu durum, bir genel başkan için acziyet göstergesidir" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Tokat'ta geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisine yönelik "Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle misiniz? Artık karar verin" açıklamasını değerlendirdi.

Dağ, açıklamasında "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'nın; bugün benim de seçim bölgem olan İzmir'de milletvekilleri kampında, çok net bir şekilde kendi parti kurmaylarını, belediye başkanlarını, milletvekillerini 'Bazılarınızın sesi hiç çıkmıyor, bazılarınız da bana zarar veriyor. Artık sesiniz çıksın. Benimle misiniz? Yanımda mısınız?' gibi bir çağrısı olmuş" anımsatmasında bulundu.

"Bir kere bu durum, bir genel başkan için acziyet göstergesidir" diyen Dağ, "Bir genel başkanın, kendi partililerine 'Benimle misiniz' diye bir soru yöneltmesi, kendisinin acizliğini gösterir ama burada bizim bakış açımız noktasında; 2 artı 6'lı masanın 2 Ekim'de toplantısı var biliyorsunuz. 2 Ekim'deki toplantıda, herhalde artık cumhurbaşkanlığı adaylığıyla alakalı süreç ortaya koymaları gerekir. 2 artı 6'lı masanın toplantısının öncesinde Kılıçdaroğlu'nun, kendi milletvekilleriyle belediye başkanlarıyla yapmış olduğu toplantıda yapmış olduğu çağrıya verilmiş olan cevaplara baktığımızda 2 artı 6'lı masanın hiçbir iradesinin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından bir karşılığının olmadığını, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 2 artı 6'lı masanın iradesini önemsemediğini gösteren bir noktadır" ifadelerini kullandı.

AKP'li Dağ, "Burada bizim yorum yapmamızdan ziyade 2 artı 6'lı masadaki aktörlerin genel başkanlarının ne yorum yapacakları işin doğrusu çok daha önemli. Asıl onların yorumunun ne olacağını da kamuoyunun merak ettiğini düşünüyoruz" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol