birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

Ankara Üniversitesi'ndeki faşist saldırılar sürüyor: Ülkücüler DTCF’de de saldırdı

Ankara Üniversitesi DTCF’de faşist çeteler, öğrencilere saldırdı. Ülkü Ocakları üyesi Abdurrahman Gülseren öğrencilere, “Bu okulda barınamayacaksınız, gününüzü göreceksiniz” dedi. Polisler ve özel güvenlik, Gülseren ve diğer saldırganlara müdahale etmedi.

GÜNCEL 21.12.2021 15:40
Ankara Üniversitesi'ndeki faşist saldırılar sürüyor: Ülkücüler DTCF’de de saldırdı
Abone Ol google-news

BirGün/Ankara

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'nde ve İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampusu'nde yaşanan faşist saldırıların ardından ülkücülerin saldırılarını son bulmuyor.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde (DTCF) de Ülkü Ocakları Üyesi olduğu bildirilen kişiler tarafından saldırı düzenlendi. Yemekhanede bulunan öğrencilere saldıran grup, arbedeye neden oldu. Öğrencilere saldıran gruba, okulda bulunan özel güvenlik birimlerinin ve polis ekiplerinin tepkisiz kalması dikkati çekti.

ÜLKÜ OCAKLARI ÜYESİ GÜLSEREN'DEN TEHDİT: BU OKULDA BARINAMAYACAKSINIZ

Daha önce katıldığı saldırılarla tanınan Ülkü Ocakları Üyesi Abdurrahman Gülseren, öğrencilere, “Bu okulda barınamayacaksınız, gününüzü göreceksiniz” dedi.

Öğrenciler ise saldırıları, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganı ile protesto etti. Öğrenciler, kötü ekonomik tabloya karşı forum düzenleyenlere müdahale eden polis ekiplerinin, ülkücü grubu sadece "seyretmesine" de tepki gösterdi.

SELÇUK ÖZDAĞ’A DA SALDIRMIŞTI

Ülkü Ocakları Üyesi Abdurrahman Gülseren, bu yıl Ocak ayında bir grupla birlikte Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a silahlı saldırı düzenlemesiyle adını duyurdu. Silahlı ve sopalı saldırının ardından tutuklanan Gülseren, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gülseren’in, 10 Ekim Ankara Katliamı için de “Daha iyisi olabilirdi” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol