birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.02.2021 20:00

Bakan Kurum: 2021 yılı içerisinde Kanal İstanbul'un ihalesini yapacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2021 yılı içerisinde Kanal İstanbul'un ihalesini yapacaklarını belirtti. Kurum, Kanal İstanbul projesinin 'vizyon bir proje' olduğunu iddia etti.

Bakan Kurum: 2021 yılı içerisinde Kanal İstanbul'un ihalesini yapacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

"2021 yılı içerisinde projemizin ihalesini yapacağız" diyen Kurum, "Ve kararlı bir şekilde de inşallah Kanal İstanbul Projesi'ni İstanbul'umuza, Türkiye'mize kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

Kanal İstanbul projesinin 'vizyon bir proje' olduğunu iddia eden Kurum, "Türkiye'yi dünyada lider bir ülke yapacak, İstanbul'umuzun marka değerine marka katacak bir projedir ve bu noktada her türlü ayrıntı, detay düşünülmektedir" diye konuştu.

ERDOĞAN 'İNADINA YAPACAĞIZ' DEMİŞTİ

24 Şubat'ta AKP İstanbul İl Kongresi'ne katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin, "Engellemeye çalışıyorlar ya, Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı, diğer adımlar için de gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız. Kanal İstanbul'la İstanbul nasıl güzelleşecek, nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol