birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

Bakan Nebati'den İsmailağa cemaatine taziye ziyareti

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz günlerde ölen Mahmut Ustaosmanoğlu için İsmailağa cemaatine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette cemaatin yeni lideri Hasan Kılıç da yer aldı.

GÜNCEL 27.06.2022 11:56
Bakan Nebati'den İsmailağa cemaatine taziye ziyareti
Abone Ol google-news

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz günlerde ölen Mahmut Ustaosmanoğlu için İsmailağa cemaatine taziye ziyaretinde bulundu.

Nebati'nin ziyareti Ustaosmanoğlu'nun ardından cemaatin yeni lideri olarak belirlenen Hasan Kılıç adına açılan Twitter hesabından paylaşıldı. Söz konusu paylaşımda ziyarete ilişkin fotoğraf yer aldı.

Fotoğrafta Mahmut Ustaosmanoğlu’nun oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu'nun yanı sıra cemaatin yeni lider Hasan Kılıç'ın da yer aldığı görüldü.

bakan-nebati-den-ismailaga-cemaatine-taziye-ziyareti-1033913-1.

İsmailağa cemaatinin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesi, devlet erkanının geçit törenine dönüşmüştü.

Fatih camisinde düzenlenen törene AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Milletvekili İlhan Kesici katılmıştı.

Cenazede konuşan Ahmet Ustaosmanoğlu, babası Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yerine geçecek isim için Hasan Kılıç’ı vasiyet ettiğini duyurmuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun