birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 17.05.2021 13:41

CHP’li Başarır: Sedat Peker'e izlenemesin diye jammer verildi!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e jammer verdiğini söyledi, “Emniyet'in kayıtlarında var. İnkar etme, senin polisin söyledi” dedi.

CHP’li Başarır: Sedat Peker'e izlenemesin diye jammer verildi!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV'de Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başarır, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayımladığı son video hakkında konuştu.

“Bizler hayatımızda hiç Peker’i görmedik, hiç konuşmadık” diyen Başarır, “Ama sen ona koruma verdin, yurt dışına beraber yolladın. Sen ona çakar verdin. Sen ona devletin VIP’lerini kullanma hakkı verdin” ifadelerini kullandı.

Başarır, sözlerinin devamında, " Sen ona bir şey daha verdin, buradan ilk kez söylüyorum. Onurluysan çık açıkla ya da istifa et. Jammer (sinyal kesici) verdin sen ona jammer. İki tane… Organize suç örgütü pisliği diyor ya; onun dinlenmemesi için, telefonu kayda alınmaması, takip edilmemesi için jammer verdin sen. Sen böyle bir bakansın" diye konuştu.

"Sen benim genel başkanımı, pırıl pırıl gazeteleri karıştırma” diyen Başarır, “Emniyet'in kayıtlarında var. İnkar etme, senin polisin söyledi. Jammer verdin. Niye? Takip edilmesin, dinlenmesin diye... Onurlu bakan, şerefli bakan, haysiyetli bakan. Çık bunları açıkla..." diyen Başarır, "İnanın sinirim kalkıyor bu konu geldikçe" ifadelerini kullandı.

Gazeteci Ayşenur Arslan da, Soylu’nun açıklamasında BirGün, Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerini Peker’le anarak hedef almasına sert tepki gösterdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol