Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları ardından bir başka organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı da tartışmaya dahil oldu. Peker’e Soylu için göndermede bulunan Çakıcı, “İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa sapla samanı birbirinden ayırmasını bilmeli” dedi, “Kişilerin birbirleri ile özel ilişkileri bile olsa mahremde kalmalı” ifadelerini kullandı. Çakıcı, devletin zamanı geldiğinde bağırsaklarını temizleyeceğini savundu.

Alaattin Çakıcı da sahneye çıktı: Sedat Peker’e Süleyman Soylu göndermesi

Son günlerde suç örgütleri ile devlet ilişkisine dair tartışmalar yükselirken, Sedat Peker’in çeşitli iddialarda bulunduğu videoları ile oluşan gündeme bir başka suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı da dahil oldu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çakıcı, Sedat Peker’e Süleyman Soylu ile ilgili açıklamaları nedeniyle gönderme yaparak, “İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa sapla samanı birbirinden ayırmasını bilmeli” dedi. Çakıcı, sözlerinin devamında, “Birileri yanlışın içindeyse Türkiye’nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Devlet görevlilerinin kirli ilişkilere bulaştığını bir anlamda kabul eden ifadeler kullanan Çakıcı, “Devletimiz zaman zamanı geldiğinde her türlü yasadığı pisliğe bulaşmış olanları layık olduğu yere kapatıp devlet kurumları içerisinde bu tip insanlarla iş birliği yapanlardan dolayı bağırsaklarını temizleyecektir” dedi.

“AKP’nin içinde bazı hatalı insanların olabileceğini” de söyleyen Çakıcı, muhalefet partilerinin liderlerini de bir kez daha hedef aldı.

ÇAKICI'NIN AÇIKLAMASI MHP'NİN GAZETESİNDE

MHP'nin gazetesi Türkgün, Çakıcı'nın açıklamalarını "Alaattin Çakıcı’dan zillet ittifakı mensuplarına çok önemli mesaj" başlığı ile haber yaptı.

alaattin-cakici-da-sahneye-cikti-sedat-peker-e-suleyman-soylu-gondermesi-875821-1.

Çakıcı’nın Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle (Açıklamadaki Türkçe hataları ve anlatım bozuklukları Çakıcı’ya aittir):

8 Şubat tarihinden itibaren ülke gündemiyle ilgili ne bir yorum yaptım, ne de bir yazı yazdım. Tahliye olduğumdan bugüne kadar muhalefet, devletimize her türlü zarar vermek isteyen üst akıl ve yerli işbirlikçileri özel bir af ile bırakıldığını medyada oturumlarda ve sosyal medyada gündeme getirerek Sayın Devlet Bahçeli'yi sürekli yıpratmak istemektedirler.

Ben ömrümün 27 senesini hapishanede geçirdim. Af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım. Benim varlığımdan dolayı rahatsız olan muhalefet ve dış güçler rahatsız edip benim üzerimden Sayın Bahçeli'yi devletimizin başı olan sayın devlet başkanımızı sürekli yıpratmaktadırlar. Af yasasından önce devam eden mahkemelerim var. Özgürlüğü onursuz yaşayacaksam eğer her gün gündeme getirenlere şunu söylüyorum. Devam eden mahkemelerimi hızlandırın. Ömrümde cezaevlerinde hep şerefimle yattım.

Asla ömrümde kimseye boyun eğmedim. Tabii ki haklı olduğum konularda. Devlet düşmanları devletin ve cumhur ittifakının düşmanları sizlere sesleniyorum. Sizlerin de yargıda insanları var.. Mahkemelerimi hızlandırın. Tekrar hapishaneye düşmek benim için şereftir. O mafya dediğiniz adamı araştırın.

‘BİR GARİBE YAŞADIĞIM SÜRECE HİÇBİR ZARARIM DOKUNMADI’

Ömrümde kaçakçılığın hiçbir türüne elimi sürmedim. Devlete ait herhangi bir hazine arazisinin çöpünü almadım. Bir garibe yaşadığım sürece hiçbir zararım dokunmadı. Daha evvel de beyan ettiğim gibi bir müddet demir ticareti yaptım. Otel kumarhanesi işlettim Geçmişte devleti soyan hırsızları soyup onu da herkesle paylaştım.

KILIÇDAROĞLU VE BABACAN'I HEDEF ALDI

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu denen, 1,55 boyunda olan, işi gücü Cumhur İttifakı’na saldıran, dış güçlerin piyonu olan zat; sürekli beş paralık mafya ile işbirliği yaptılar cümlesini dile getirerek kitlelerin önünde onurumu rencide etti. Sonunda kendisine cevap verdim. Türkiye de ve Avrupa 'da ki basını ayağa kaldırdılar. HDP ile iş birliği yapan, konuşurken sürekli hata yapan bu gafil muhbir kendi onurunu düşündüğü kadar bir bireyin geçmişi kriminal suçlu da olsa onun onuru ile oynama hakkını seçilmiş milletvekili oluşundan anayasada herkese hakaret edebilirsin diye bir kanun yok. Deva partisinin lideri Ali Babacan da aynı hatayı yaptı.

Muhalefete sesleniyorum, yahu Türkiye Cumhuriyeti sizin babanızın çiftliği mi? Sürekli Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkında yazıp çizdiniz. Biz hapishanede bir şey göremiyorduk. Bir yıldır dışarıdayım Türkiye Cumhuriyeti bir tüneller ülkesi olmuş. Türkiye’nin her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, Türkiye sınıf atlamış, savunma sanayi yüzde 50 artmış, ulu önder rahmetli Atatürk’ün ölümünde sonra bir kazma sapı ileriye gidemeyen hükûmetler AK Parti döneminde bu ülkeyi şampiyonlar ligine taşımış, evet milli gelirin kişi başı 18 bin dolar olması için Cumhur İttifakı’nın ve Sayın Erdoğan’ın bir dönem daha iktidarda kalması bu ülkenin bekası açısından, sosyal demokrasisin, sosyal devlete gelecek zaman diliminde 2028 yılına kadar kesinlikle gerçekleşeceğine inanıyorum.

‘AK PARTİ’NİN İÇERİSİNDE BAZI HATALI İNSANLAR OLABİLİR’

Evet AK Parti’nin içerisinde bazı hatalı insanlar olabilir, gelecek seçim süresine kadar herhalde AK Parti Genel Başkanı ve kurmayları beklemektedir. Etrafı çevrilmiş olan Türkiye’nin bel kemiği sayın Devlet Bahçeli de bazı şeyleri seyretmektedir. O da 2023 seçimlerini bekliyor. Hiçbir parti ile ilgili özel bilgi alışverişimden kaynaklanan bir bilgi değildir. Çünkü ben ülkücüyüm. Toprağın altında da üstünde de.

Sabıkalı olduğumdan benden muhtar dahi olamaz. Ama devletin bir bireyi olarak herkes kadar ülkemizde ve dünyadaki olayları yorumlama hakkına sahibim. Hep demişim imamın kıblesi Kâbe’dir. Mensup olduğum milletimizin yönü devletin bekası ve devamlılığıdır.

SEDAT PEKER'E GÖNDERME

Son günlerde Türkiye’nin geçmişine yönelik bazı oluşumlar deşifre edilmektedir. Bunların hepsi devlet arşivinde mevcuttur. Bugün gündeme getirmek FETÖ’ye, HDP’ye, CHP’ye, Davutoğlu ve Babacan’a ve bazı İyi Partililerin eline geçmişten kaynaklanan bazı oluşumlarla ilgili silah vermektedir.

Devletimiz zaman zamanı geldiğinde her türlü yasadığı pisliğe bulaşmış olanları layık olduğu yere kapatıp devlet kurumları içerisinde bu tip insanlarla iş birliği yapanlardan dolayı bağırsaklarını temizleyecektir. Aziz Türk milleti bundan emin olsun.

Cumhuriyet tarihi terörle mücadele etmiş en İçişleri Bakanı Sayın Soylu ilgili bir şeyler söylenmektedir. Sayın Soylu’yu Türkiye tanıyor. Terörle ilgili bedenini 5 bin derecedeki ateşin içine atmıştır. İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa sapla sapanı birbirinden ayırmasını bilmeli. Yurt içi ve yurt dışımda Türküm, Türkmenim, devlet benim için her şeydir diyenlere şunu hatırlatmak isterim, birileri yanlışın içindeyse Türkiye’nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir.

‘KİŞİLERİN BİRBİRLERİ İLE ÖZEL İLİŞKİLERİ BİLE OLSA MAHREMDE KALMALI’

Kişilerin birbirleri ile özel ilişkileri bile olsa mahremde kalmalı. Muhalefete ve devlet düşmanlarına şunu hatırlatmak isterim. Temcit pilavı gibi sürekli sayın Bahçeli’yi, sayın devlet başkanını özel afla çıkardı diye ibare kullanmayın. Af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım. Ama size yolu gösteriyorum. Aftan evvel devam eden mahkemelerim var. Hızlandırın. Onursuz dışarıda özgür kalacaksam, adam gibi hapishaneye dönmeyi tercih ederim. Aziz Türk milletine, sayın devlet başkanımıza, benden dolayı sürekli suçlanan Milliyetçi Hareket HP Genel Başkanı değerli ağabeyim Devlet Bahçeli’ye saygılarımla arz ederim.