birgün

7° PARÇALI BULUTLU

CHP'li Özel'den linç videosu tepkisi: Azmettiricinin kim olabileceği dün görüldü

CHP'li Özgür Özel, AKP Meclis Grup Toplantısı'nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç girişiminin videosunun izletilmesine tepki gösterdi. "Linç görüntülerini sırıtarak izlemek ve izlettirmek kabul edilemez" diyen Özel, "'Siyasi cinayetler olabilir, endişem var, bu konuyla ilgili duyumlar geliyor' gibi sözlerin ne kadar haklı olabileceği, azmettiricisinin de kim olabileceği dün görüldü" ifadelerini kullandı.

SİYASET 28.10.2021 15:59
CHP'li Özel'den linç videosu tepkisi: Azmettiricinin kim olabileceği dün görüldü
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP milletvekillerinin linç görüntülerini sırıtarak izlemek ve izlettirmek kabul edilemez. Bu Meclis'in çatısı altında yapılması iğrençliktir, mide bulandırıcıdır. Siyasi cinayetler olabilir, endişem var, bu konuyla ilgili duyumlar geliyor' gibi sözlerin ne kadar haklı olabileceği, azmettiricisinin de kim olabileceği dün görüldü" dedi.

Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri süren 2022 bütçesini yalnızca eleştirmediklerini, önerilerini de paylaştıklarını söyledi.

CHP Grubu olarak, bütçe görüşmelerinin komisyon ve Genel Kurul aşamasında, "daha etkili, renkli ve dikkat çekici bir muhalefet izleteceklerini" dile getiren Özel, "Bir sonraki bütçeyi yapacak olan siyasi parti ya da partilerden biri olarak CHP'nin, muhalefetteki son bütçe mücadelesini dikkatinize sunacağız." diye konuştu.

Dün komisyonda, Meclis'in, 2022 bütçesinin görüşüldüğünü hatırlatan Özel, "Meclisin bütçesinin sunumunu, bir Meclis başkanvekiline yaptırmak yerine doğrudan Meclis Başkanı'nın gelip Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunması kıymetlidir" ifadesini kullandı.

AKP'nin dün yapılan TBMM Grup Toplantısı'na değinen Özel, toplantıda, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki asker cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin görüntülerin oynatıldığını dile getirdi.

"İZLEMEK VE İZLETTİRMEK KABUL EDİLEMEZ"

Özel, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP milletvekillerinin linç görüntülerini sırıtarak izlemek ve izlettirmek kabul edilemez. Bu Meclis'in çatısı altında yapılması iğrençliktir, mide bulandırıcıdır. Bu görüntülerin, Meclis'in imkanları kullanılarak yayımlanmasının son derece yanlış olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda Meclis Başkanlığına da bir başvuruda bulunacağız" dedi.

"AZMETTİRİCİNİN KİM OLABİLECEĞİ DÜN GÖRÜLDÜ"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, "siyasi cinayetler" iddialarıyla ilgili ifadesinin alınmak istenmesi konusundaki başvuruyu da değerlendiren Özel, şöyle devam etti:

"'Siyasi cinayetler olabilir, endişem var, bu konuyla ilgili duyumlar geliyor' gibi sözlerin ne kadar haklı olabileceği, azmettiricisinin de kim olabileceği dün görüldü. Şimdi 'Biz bilmiyoruz, o söylesin.' diyerek bu algıyı kırmaya çalışıyorlar. Yoksa ihtiyaç mı var, kaç kere aynı başvuru yapıldı? Dün kırdıkları potun, devirdikleri çamın, Türkiye'ye yaşattıkları rezaletin, gerçekte geçmişte onlara oy vermiş vicdanlı seçmenleri tarafından nasıl tepkiyle karşılandığını görünce bugün sabah, 'Biz bilmiyoruz. Bu, bizim işimiz değil, Kemal Bey anlatsın.' Geçeceksiniz bunları."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol