birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.05.2021 14:29

Cumhurbaşkanlığı görevlisi Edibe Sözen: İkinci sekülerleşme hızlandırıldı, direnmeliyiz

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen, "İkinci sekülerleşme hızlandırıldı; Bizim gibi toplumlara düşen direnmek ve yeniden diriliştir," dedi.

Cumhurbaşkanlığı görevlisi Edibe Sözen: İkinci sekülerleşme hızlandırıldı, direnmeliyiz

AKP'ye yakın Diriliş Postası gazetesinin bugünkü sayısı "İkinci sekülerleşmeye direnmeliyiz" manşetiyle çıktı.

Haberde, görüş bildiren isimlerden birisi de Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen oldu.

Sözen, gazeteye "İkinci sekülerleşme hızlandırıldı. Bizim gibi toplumlara düşen, küresel uyarı sistemleri dışında var olmayı sürdürmek, kültürel dayatmalara direnmek ve yeniden diriliştir." dedi.

Edibe Sözen, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyeliğinin yanı sıra Basın İlan Kurumu'nun yönetim kurulunda ve kaç maaş aldığı bilinmiyor.

Gazetenin manşetindeki haberde şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen: Batı dünyasında, dinden kopuş anlamındaki birinci sekülerleşme süreci bitti. İkinci sekülerleşme hızlandırıldı. Bizim gibi toplumlara düşen, küresel uyarı sistemleri dışında var olmayı sürdürmek, kültürel dayatmalara direnmek ve yeniden diriliştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bedri Gencer: Ülkemizdeki zihni işgal ve çürümenin ideolojik ve sosyolojik olarak iki ana sebebi ayırt edilebilir. Karmaşık sosyolojik sebepler derin tahlile muhtaç iken 1071 ve 1453 Anadolu ve İstanbul fetihleriyle başlayan ideolojik mücadele daha net görülebilir.

Sosyolog ve Argetus Araştırma Danışmanı Erol Erdoğan: Milletler ve ülkeler zihin ve kültür işgali başta olmak üzere her türlü edilgenleştirici tavra karşı hem ulusal mücadele yürütmeli hem de 'coğrafya şuuru' çerçevesinde bölgesel direniş ortaya koymalıdır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol