birgün

18° AÇIK

SİYASET 20.10.2020 12:53

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündemde hangi konular var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 16.00'da toplandı. Gündemde artan koronavirüs vakaları, Ermenistan ve Azerbaycan çatışması ile ve Kuzey Kıbrıs’ta başlayan yeni dönem var.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündemde hangi konular var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün saat 16:00'da toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olan toplantıda, artan koronavirüs vakaları ve alınacak tedbirlerin, Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan çatışmanın Kuzey Kıbrıs’ta Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve bundan sonraki sürecin ele alınması bekleniyor.

KORONAVİRÜS VAKALARI

Saat 15.00'te başlayacak toplantıda son dönemde artan koronavirüs vakaları masaya yatırılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın toplantıda bir sunum yapması bekleniyor.

ERMENİSTAN AZERBAYCAN ÇATIŞMASI

Ermenistan ve Azerbaycan çatışması da toplantının ana gündem maddelerinden olacak. Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı uluslararası hukuktan doğan haklarının da görüşülmesi bekleniyor.

EKONOMİK GELİŞMELER

Yeni doğalgaz rezervinin keşfinin ekonomiye yansımaları da değerlendirilecek.

KUZEY KIBRIS SEÇİMLERİ

Kuzey Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Ersin Tatar'ın seçilmesi sonrası adada başlayacak yeni dönem ve atılacak adımlar da toplantının gündeminde olacak.

Toplantının ardından Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol