birgün

7° AÇIK

SİYASET 20.10.2020 12:53

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündemde hangi konular var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 16.00'da toplandı. Gündemde artan koronavirüs vakaları, Ermenistan ve Azerbaycan çatışması ile ve Kuzey Kıbrıs’ta başlayan yeni dönem var.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündemde hangi konular var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün saat 16:00'da toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olan toplantıda, artan koronavirüs vakaları ve alınacak tedbirlerin, Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan çatışmanın Kuzey Kıbrıs’ta Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve bundan sonraki sürecin ele alınması bekleniyor.

KORONAVİRÜS VAKALARI

Saat 15.00'te başlayacak toplantıda son dönemde artan koronavirüs vakaları masaya yatırılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın toplantıda bir sunum yapması bekleniyor.

ERMENİSTAN AZERBAYCAN ÇATIŞMASI

Ermenistan ve Azerbaycan çatışması da toplantının ana gündem maddelerinden olacak. Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı uluslararası hukuktan doğan haklarının da görüşülmesi bekleniyor.

EKONOMİK GELİŞMELER

Yeni doğalgaz rezervinin keşfinin ekonomiye yansımaları da değerlendirilecek.

KUZEY KIBRIS SEÇİMLERİ

Kuzey Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Ersin Tatar'ın seçilmesi sonrası adada başlayacak yeni dönem ve atılacak adımlar da toplantının gündeminde olacak.

Toplantının ardından Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız