Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ'ın iddialarını sordu. Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun "Kesinlikle bunlar doğru değil" dediğini aktardı.

Davutoğlu aktardı: Kılıçdaroğlu'ndan Ümit Özdağ'ın iddiasına yanıt

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirterek, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın bakanlık iddiasını yalanladığını söyledi.

Karar TV'de dün açıklamalarda bulunan Ahmet Davutoğlu, Ümit Özdağ'ın iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

T24'e konuşan Özdağ, "Söz vermek değil, yazılı mutabakatımız var. Biz İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlık ve Millî İstihbarat Teşkilâtı konusunda Kemal Bey'le mutabık kaldık" demişti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirten Davutoğlu, Özdağ'ın iddialarını sorduğunu belirtti.

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini şöyle aktardı: "Bu iddiaların söz konusu olmadığını, üç bakanlık değil tek bir bakanlık üzerinde konuşulduğu ve bu bakanlığın ne olacağının belli olmadığını söyledi. 'Kesinlikle bunlar doğru değil' dedi."

CHP YALANLAMIŞTI

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da iddiaya ilişkin şu açıklamayı yapmıştı:

"Zafer Partisi ile partimiz arasında kamuoyuna açıklanan bir protokol imzalanmıştı. Ayrıca iki genel başkan arasında yapılan bir protokol daha vardı. Her iki protokolde de üç bakanlık ve MİT Müsteşarlığına dair bir düzenleme, madde yer almamaktadır."