birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Doğalgazın en pahalı olduğu iller: İlk sırada Ağrı var

HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, doğal gazın en pahalı olduğu illeri sıraladı. Buna göre, ilk sırada metreküp birim fiyatı 2,07 olan Ağrı bulunuyor. Ağrı'yı Van, Batman, İstanbul ve Ankara takip ediyor.

EKONOMİ 27.01.2021 13:01
Doğalgazın en pahalı olduğu iller: İlk sırada Ağrı var
Abone Ol google-news

HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, doğal gazın en pahalı olduğu illeri sıraladı. Buna göre, ilk sırada metreküp birim fiyatı 2,07 olan Ağrı bulunuyor.

Koç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'deki ekonomik krizden toplumun büyük bir kesiminin etkilendiğini, yaşamın çekilmez hale dönüştüğünü ifade etti.

Seçim bölgesi Ağrı'nın işsizlik ve yoksulluk oranlarına işaret eden Koç, son yılların en soğuk mevsiminin yaşandığı şehirde halkın en fazla ihtiyaç hissettiği konunun ise "ısınma" olduğunu belirtti.

Koç, kentte doğal gaz fiyatının yüksek, halkın da bundan şikayetçi olduğunu ifade etti.

Koç açıklamasında doğal gazın en pahalı olduğu illeri de sıraladı:

"En pahalı doğal gazı Ağrı halkı kullanmaktadır. Ağrı'da doğal gazın metreküp birim fiyatı 2,07, Van'da 1,60, Batman'da 1,53, İstanbul’da 1,82, Ankara’da 1,97'dir."

"Ağrı'daki doğal gazın metreküp fiyatı yüzde 18 KDV de eklendiğinde 2,44 liraya kadar ulaşabiliyor. Bu kadar adaletsiz bir durum olamaz" diyen Koç, "Bunu kabul etmiyoruz. Daha önce Bakanlığa soru önergeleri verdik. Ağrı, soğuk kış mevsiminde gerçek anlamda ısınmaya ihtiyaç duyan bir kent. Buna rağmen ısınmada da en pahalı doğal gazı Ağrı'ya satmak büyük bir vicdansızlıktır. Buna derhal yetkililerin el atması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol