Efes Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi yapım işinin ihalesi, hiçbir şirketin katılmaması sebebiyle iptal edildi. Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ihaleye hiçbir şirketin katılmamasının sebebinin ekonomik kriz olduğunu ve sürecin 14 Mayıs’tan sonra değişeceğini belirtti.

Ekonomik kriz gençlik projesini vurdu

BİRGÜN EGE

Efes Selçuk Belediyesi tarafından projelendirilen Efes Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi ihalesi hiçbir şirketin ihaleye katılmaması sonucu iptal edildi.

Ekonomik kriz sebebiyle şirketlerin ihaleye katılmaması sonucunda iptal edilmesini değerlendiren Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 14 Mayıs'ı işaret etti. Efes Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin 18 Nisan’da yapılan ihalesine katılım gerçekleşmediğini söyleyen Ceritoğlu Sengel, beş firmanın ihale dosyasını almış olmasına rağmen ihaleye katılım olmamasının sebebinin derinleşen ekonomik kriz olduğunu ve sürecin 14 Mayıs’tan sonra değişeceğini belirtti.

Ceritoğlu Sengel, ihaleye dair yaptığı bilgilendirmede, “Bugün 18 Nisan. Bugün itibariyle Efes Kapalı Spor Salonumuz ve Gençlik Merkezi’mizin ihalesi vardı. Ancak derinleşen ekonomik kriz sebebiyle ihalemize bir teklif veren olmadı. Beş firma dosya almış olmasına rağmen teklif vermediler.  Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi derinleşen ekonomik krizdir” dedi.

“GELECEĞE UMUDUMUZDAN VAZGEÇMİYORUZ”

Efes Selçuk adına önemli kazanım olacak projenin yapılmasından asla vazgeçmeyeceğini belirten Ceritoğlu Sengel, şöyle konuştu:

 “14 Mayıs’tan sonra ihalemizi tekrar ettiğimizde liyakat sahibi, ekonomiden anlayan, bu ülkenin gençlerini ve geleceğini düşünen bir iktidara sahip olacağımız için devlet olanaklarıyla birlikte 14 Mayıs’tan sonra Efes Selçuk’ta Gençlik Merkezi ve Kapalı Spor Salonu’na sahip olacağız. İhalemizi 14 Mayıs’tan sonra tekrar yapacağız. Hiçbir şekilde umutsuz değilim ve bilin ki çok kararlıyız. O gençlik merkezinin Efes Selçuk’un gençleri için Efes Selçuk’ta dönemim içerisinde temeli atılacak ve inşası gerçekleşecek. Geleceğe umudumuzdan vazgeçmiyoruz ve 14 Mayıs’tan sonra her şeyin ama her şeyin bir tek şeyin değişmesiyle birlikte değişeceğine olan inancımızın da tam olduğunu ifade ediyoruz.”