birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 28.06.2020 11:26

‘Federasyona sanki bir aile çöreklenmiş de birbirlerini şampiyon yapıyorlar gibi gösteriliyor’

‘Federasyona sanki bir aile çöreklenmiş de birbirlerini şampiyon yapıyorlar gibi gösteriliyor’

HABER MERKEZİ

Habertürk TV'de dün yayınlanan Gerçek Fikri Ne? adlı programda BirGün ortaya çıkardığı wushudaki usulsüzlükler de konu alındı.

Programda Kemal Öztürk, şaibelerin odağında yer alan Akyüz ailesini ilginç ifadelerle savundu. Öztürk, Fatma Akyüz'ün kızı Elif Akyüz'ü puanlamasını doğal bir durum olarak nitelerken şu ifadeleri kullandı: "Federasyona sanki bir aile çöreklenmiş de birbirlerini şampiyon yapıyorlar gibi gösteriliyor. Bir insanın şampiyon olduğu müsabakada annesinin de hakem olması birbiriyle ilişkilendirilmesi mümkün olmayan şeyler."

Bununla da yetinmeyen Öztürk, Elif Akyüz'ün hem hakem hem de sporcu olarak yer almasının kurallara aykırı olmadığını savundu. Ancak Federasyonun hakem talimatına göre, aktif olarak turnuvalara katılan bir sporcu, herhangi bir turnuvada hakemlik yapamaz, yaptığı takdirde ise cezalandırılır.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız