birgün

25° AÇIK

MEDYA 28.06.2020 11:26

‘Federasyona sanki bir aile çöreklenmiş de birbirlerini şampiyon yapıyorlar gibi gösteriliyor’

‘Federasyona sanki bir aile çöreklenmiş de birbirlerini şampiyon yapıyorlar gibi gösteriliyor’

HABER MERKEZİ

Habertürk TV'de dün yayınlanan Gerçek Fikri Ne? adlı programda BirGün ortaya çıkardığı wushudaki usulsüzlükler de konu alındı.

Programda Kemal Öztürk, şaibelerin odağında yer alan Akyüz ailesini ilginç ifadelerle savundu. Öztürk, Fatma Akyüz'ün kızı Elif Akyüz'ü puanlamasını doğal bir durum olarak nitelerken şu ifadeleri kullandı: "Federasyona sanki bir aile çöreklenmiş de birbirlerini şampiyon yapıyorlar gibi gösteriliyor. Bir insanın şampiyon olduğu müsabakada annesinin de hakem olması birbiriyle ilişkilendirilmesi mümkün olmayan şeyler."

Bununla da yetinmeyen Öztürk, Elif Akyüz'ün hem hakem hem de sporcu olarak yer almasının kurallara aykırı olmadığını savundu. Ancak Federasyonun hakem talimatına göre, aktif olarak turnuvalara katılan bir sporcu, herhangi bir turnuvada hakemlik yapamaz, yaptığı takdirde ise cezalandırılır.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol