Yeşil Sol Parti'den Urfa Milletvekili seçilen Ferit Şenyaşar, annesi ile birlikte Urfa Adliyesi önüne astıkları "adalet" yazılı pankartı Meclis'e de asacaklarını söyledi.

Ferit Şenyaşar:  Pankartı Ankara’da Meclis’e asacağız
Fotoğraf: MA

Adalet Nöbeti’ni sürdüren Ferit Şenyaşar, yeni Adalet Bakanı'nın sorumluluğunu yerine getirmemesi halinde “adalet” yazılı pankartlarını Meclis’e asacaklarını söyledi. 

Şanlıurfa'da 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 805’inci gününde devam etti.

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Urfa Milletvekili olan Ferit Şenyaşar, adalet mücadelesini Ankara’da devam ettirdiğini ve bugün annesine destek için adliye önüne geldiğini aktardı. Şenyaşar, “Adalet mücadelemiz 805’inci gününde devam ediyor. 5 yıldır bir adalet mücadelesi sürdürüyoruz. Adaletin kaybolduğu adalet sarayı önünde bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Bundan sonra ben adalet mücadelemizi Ankara’da sürdüreceğim. Anne de adalet gelene kadar adliye önünde nöbeti sürdürecek. Dün Adalet Bakanı değişti. Yılmaz Tunç yeni Adalet Bakanı seçildi. Bizim çağrımız; tebrikleri kabul etmesin, ülkede genel bir adaletsizlik var. Türkiye’de üstünlerin hukuku var, bu adaletsizliklerin en büyüğü Urfa Adliyesi önünde meydana geliyor. Daha önce görüştüğümüz bütün yetkililer ‘zamanı gelince gerçekler ortaya çıkacak’ dediler” diye konuştu. 

"PANKARTI MECLİS’E ASACAĞIZ"

Şenyaşar, şunları söyledi:

“Artık herkes görevini yerine getirsin. Bütün gerçekler ortada. Hastane kamera kayıtlarının çalındığı söyleniyor. Biz görüntülerin var olduğunu ve devletin arşivinde olduğunu biliyoruz. Gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyen herkes bu suça ortak oluyor. Yeni Adalet Bakanı gerekeni yapmaz ise annem ile birlikte burada astığımız pankartı Ankara’da Meclis’e de asacağız. Bakanlığın kapısına da asacağız. Geç gelen adalet adalet değildir."