Geçtiğimiz günlerde ifadeye çağırılan gazeteci Seyhan Avşar, bugün verdiği ifade sonrası adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Kaynak: Haber Merkezi
Gazeteci Seyhan Avşar hakkında adli kontrol talebi

Yazdığı bir haber nedeniyle cuma günü ifadeye çağırılan gazeteci Seyhan Avşar bugün verdiği ifade sonrası adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Seyhan Avşar’ın “Felçli” lakaplı uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya’nın serbest kalması için o dönem cezaevlerinden sorumlu Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek ile temasa geçtiğine dair bir haber hazırladı.

Haberde Urfi Çetinkaya’nın adamları tarafından, Adli Tıp Kurumu’ndan Çetinkaya’nın sağlık durumunun cezaevinde kalmaya uygun olmadığına dair rapor hazırlanması için 5 milyon dolar teklif ettiği iddia edildi. İstihbarata takılan bu bilgi Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na bildirilmeden önce Akın Gürlek ve Adli Tıp Kurumu başkanına iletilerek operasyonun önü kesildi.

Haberin ardından Avşar, Gürlek’in avukatının İstanbul Adliyesi’ne giderek gözaltına alınması konusunda baskı yaptığını söyledi. Soruşturmanın başlatılmasının ardından cuma günü akşam saatlerinde Seyhan Avşar’ın evinin önüne gelen polisler Avşar’ı ifadeye çağırdı.