Google Play Store
App Store

Sözcü yazarı İsmail Saymaz bugün yayımlanan yazısında dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşıdı. Saymaz, "'Nurculukla' bağlantılı olduğu iddia edilen bir ekibin 15 Temmuz’un vurucu üssü olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda üst kademelere kadar yükseldiği öne sürülüyor" dedi.

Hava Kuvvetleri'nde tarikat yapılanması iddiası: Bir ekip üst kademelere kadar yükseldi
Fotoğraf: AA

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, ‘Nurculukla' bağlantılı olduğu iddia edilen bir ekibin 15 Temmuz'un vurucu üssü olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda üst kademelere kadar yükseldiğinin iddia edildiğini yazdı.

Saymaz, "Durumsal farkındalık kaybı" başlıklı bugünkü yazısında, Hava Kuvvetleri'nde özel örgütlenme iddiasından tedirgin olan TSK personelinin sorularını gündeme getirdi.

15 Temmuz 2016'daki darbe girişimini anımsatan Saymaz, iktidar kanadındaki çelişkilere dikkat çekti: "FETÖ sahneden çekilirken…Menzil’i, İsmailağa’sı, Erenköy’ü, İskenderpaşa’sı, Okuyucu’su ve Yazıcı’sı ile Erdoğan’a biat etmiş ne kadar tarikat ve cemaat varsa, kitlesellikleri ve güçleri nispetinde bürokraside örgütlenerek, iktidardan nasibini alıyor. Buna elbette ki TSK da dahil!"

Saymaz'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bu yıl Menzil şeyhi Abdülbaki Erol'un ölümüyle 15 Temmuz'un yıldönümü üst üste geldi.

Şu çelişkiye bakın:

İktidar hem FETÖ'nün darbe girişimini anıyor…

Hem de 15 Temmuz sonrası toplumsal alanda ve bürokraside FETÖ'nün tahtına oturan Menzil şeyhi için taziyeler yayınlayıp methiyeler düzüyor.

FETÖ sahneden çekilirken…Menzil'i, İsmailağa'sı, Erenköy'ü, İskenderpaşa'sı, Okuyucu'su ve Yazıcı'sı ile Erdoğan'a biat etmiş ne kadar tarikat ve cemaat varsa, kitlesellikleri ve güçleri nispetinde bürokraside örgütlenerek, iktidardan nasibini alıyor.

Buna elbette ki TSK da dahil!

Şu günlerde ‘Nurculukla' bağlantılı olduğu iddia edilen bir ekibin 15 Temmuz'un vurucu üssü olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda üst kademelere kadar yükseldiği öne sürülüyor.

‘TEK ÖZELLİKLERİ TARIKAT MENSUBU OLANLAR'

Hava Kuvvetleri'nde özel örgütlenme iddiası TSK personelini tedirgin ediyor.

Bir TSK mensubu şunları yazıyor:

“Herkesin ibret ve şaşkınlıkla sadece izleyebildiği, liyakatsiz atamalar neticesinde o/bu tarikatın değil, sadece yüce Türk Milleti'nin emrinde olan değerler baskı, ümitsizlik ve çaresizlik içinde emekliliğe itilmekte, Hava Kuvvetleri zayıflatılmakta, tek özellikleri tarikat mensubu olmak olanlar köşe başlarına atanarak, FETÖ'nün gizli kapılar ardında yapmaya çalıştığı alenen yapılmaktadır.”

TSK mensubu soruyor: “Hava Kuvvetleri Komutanlığının itirazlarına rağmen Personel Başkanlığı'na bir grubu paket halinde atayabilen MSB'deki güç odakları diğer kuvvet komutanlıklarında da bunu yapmıyor mudur?"