birgün

10° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 14.04.2017 00:19
author

HAYIR!

Pazar sabahı kalkacağım ve hiçbir tereddütüm olmadan gidip “Hayır” diyeceğim. İlk iş bu… Bunu yaptıktan sonra üzerime bir rahatlık gelmeyecek. Akşamına ülke genelinde benim gibi düşünenlerin çoğunluk olduğunu göreceğimi umuyorum. Hepimizin buna gereksinimi var. Vasatın, bayağılığın, cehaletin iktidarına karşı, bunca baskıya karşın “Hayır” diyen bir memleketin yurttaşı olmak iyi gelecek bana. Lâkin iktidara yapışan ve bunu bırakmamak için her yolu deneyen modern siyasal İslamcıların ne olursa olsun pes etmeyeceğini de biliyorum.

“Hayır” demek tarihsel bir sorumluluktur. Yola yeniden koyulmak, eşit bir cumhuriyetin yurttaşları olmak için başlangıçtır. “Hayır” diyerek, kısacık ömrümüzde insanlık için doğru bir eylem yapmanın mutluluğuna da erişeceğiz. Gezi çocuklarını unutmadığımızı göstermiş olacağız mesela! Yerin altında can veren madencilere olan borcumuza sadık olduğumuzu kanıtlayacağız. İlericilik gericilik kavgasında toprağa düşen aydınlarımızın izinden gittiğimizi haykıracağız böylece. En önemlisi yarın “kandırıldık” demeyeceğiz. Görünen köy kılavuz istemez.

Uzatacak değilim. BirGün okurunu ikna çabası gösterecek halim yok.

Eğer işler ters giderse ne olur, diye soran çok. Siz görevinizi yapın önce. Mücadele, direnç bitmez.

İnsanlık, “Hayır” diyenlerin sırtında onura erişti.

Başaracağız.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız