birgün

28° AÇIK

SİYASET 17.06.2021 19:44

HDP'li Kaya: Saldırganın SADAT tarafından Suriye'de silahlı eğitimden geçirilmiş biri olduğunu öğrendik

HDP'li Hüday Kaya, HDP binasına saldıran ve parti çalışanı Deniz Poyraz'ı öldüren Onur Gencer'in SADAT tarafından Suriye'de silahlı eğitimden geçirildiğini söyledi.

HDP'li Kaya: Saldırganın SADAT tarafından Suriye'de silahlı eğitimden geçirilmiş biri olduğunu öğrendik

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP İzmir İl Örgütü binasına yönelik saldırı ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ın öldürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kaya, HDP binasına saldıran ve parti çalışanı Deniz Poyraz'ı öldüren Onur Gencer'in, SADAT tarafından Suriye'de silahlı eğitimden geçirildiğini ifade etti.

Yol TV'ye yaptığı açıklamada Kaya, "Bunu yine bir sarhoş, bir deli, bir bilinçsiz gibi yansıtmaya çalışacaklardı ki araştırmalarımız sonucunda bu kişinin bilgilerine ulaştık" dedi.

Kaya, şöyle devam etti: "SADAT tarafından Suriye'de silahlı eğitimden geçirilmiş, ülkücü işaretleriyle poz veren, elinde silahlarla poz veren, profilinde bunları paylaşan ve insanlık dışı küfürlerle HDP'lileri, Kürtleri, Alevileri, muhalefi çevreleri en kötü bir dille hedef haline getiren, tehdit eden paylaşımlarını tespit ettik."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol