birgün

4° PARÇALI BULUTLU

KADIN 27.11.2020 14:27

İstanbul'da bir kadın sokak ortasında tanımadığı bir erkeğin saldırısına uğradı

İstanbul’da Hatice Türkoğlu, tanımadığı bir erkeğin saldırına uğradı. Aldığı darbeler sonucu kadının yüzünde morluklar oluştu, diz kapağı çatladı.

İstanbul'da bir kadın sokak ortasında tanımadığı bir erkeğin saldırısına uğradı

Maltepe’de marketten çıkıp evine doğru yürüyen Hatice Türkoğlu, tanımadığı bir erkeğin saldırısına uğradı.

Darp raporu alarak saldırgan hakkında şikayetçi olan kadın, “Neye uğradığımı şaşırdım. Kendimi yerlerde buldum. İnsanlar tutmasa beni öldürebilirdi. Çok korktum, geceleri uyku uyuyamıyorum” dedi. Öte yandan saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı.

İHA’da yer alan habere göre, marketten alışveriş yaparak evine doğru giden Hatice Türkoğlu tanımadığı bir erkeğin saldırısına uğradı. Kadına arkasından saldıran şüpheli şahıs, Türkoğlu’nu savurarak yere doğru fırlattı. Yaralanan kadın, çevredekilerin müdahalesiyle kurtuldu.

Darp raporu alan Türkoğlu, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na şüpheli hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘BENİ SAVURARAK YERE FIRLATTI’

Şikayet dilekçesinde, “Marketten çıkıp eve doğru yürüdüğüm sırada tanımadığım bir şahıs arkamdan kollarımdan sıkarak tutmaya ve sarılıp beni savurmaya başladı. Sonra beni yere fırlattı. Bunun üzerine yüzüme yumruklar attı. Ben yere düşüp kapaklanınca yüzüm yere sürttü. Kafam yere çarpmasın diye elimle yere tutunmaya çalıştığım için ellerim de yaralandı. Sağ bacağımın diz kısmında çatlak oluştu. Her iki ayağımdan da yaralandım. Şahıs bana saldırırken kendince anlamsız sözler söylüyordu ancak ne dediğini olayın şokuyla anlamadım. Çevreden gelen vatandaşlar beni şahsın elinden zor aldılar. Beni darp eden ve bana saldıran A.B. hakkında şikayetçiyim” ifadelerine yer verdi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından saldırgan hakkında soruşturma başlatıldı.

istanbul-da-bir-kadin-sokak-ortasinda-tanimadigi-bir-erkegin-saldirisina-ugradi-810177-1.

Adliyeye gelerek savcılığa şikayette bulunan Hatice Türkoğlu, “Marketten evime gidiyordum. Hiç tanımadığım bir insan arkamdan saldırdı. Neye uğradığımı şaşırdım. Kendimi yerlerde buldum. İnsanlar tutmasa beni öldürebilirdi. Arkamdan sessizce yaklaşıp saldırdı. Beni yerlere vurdu. Hiç tanımadığınız insanlar size saldırabiliyor. Bir şeyler mırıldanıyordu ama sesini alamadım. O anda şoktaydım. Hiç böyle bir şey beklemiyordum. Sonrasında kaçtı herhalde. Çok korktum, geceleri uyku uyuyamıyorum. Bu gece ilaçla uyudum” dedi.

Öte yandan saldırı anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, şüpheli şahsın cadde üzerinde sağa sola doğru koşması, ellerinde poşetlerle yolun karşısına geçen kadına bir anda saldırması sonucu kadının yere düşmesi, çevredeki yurttaşların olaya müdahale etmesi yer alıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız